Tenisiści stołowi z Gołdapi i Olsztyna górą

Sport w naszym mieście

Po wakacyjnej przerwie, 2 września do stołów tenisowych powrócili uczestnicy V Grand Prix Górowa Iławeckiego. W turnieju wzięło udział: 3 zawodniczki i 33 zawodników. Sobotnie zawody zdominowali zawodnicy z Olsztyna i Gołdapi, którzy solidarnie wygrali po 2 kategorie wiekowe. Lecz najbardziej prestiżowa kat. open, należała do Daniela Buczyńskiego z Płoskini.

Duże powody do zadowolenia może mieć Alicja Kulinek z Węgorzewa, która po zwycięstwie nad górowianką Natalią Sycz, praktycznie już zapewniła sobie zwycięstwo końcowe w kategorii kobiet.

Dominik Święcki i Dawid Chilicki, którzy w tegorocznej edycji GP wzięli udział pierwszy raz, wygrali kategorię chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi gołdapianie w pokonanym polu pozostawili liderujących Szymona Puplę z Kętrzyna i Artura Gromka z Lidzbarka Warmińskiego

Klasyfikację do lat 40 wśród panów, zdominowali olsztynianie Sebastian Główczyk i Dariusz Barcikowski. Tuż za nimi uplasował się Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego.

Wśród zawodników do lat 50 zwyciężył debiutujący w górowskiej imprezie Leszek Wojda z Olsztyna przed Grzegorzem Komorowskim z Płoskini i Marcinem Dadurą z Lidzbarka Warmińskiego.

            W turnieju dla zawodników powyżej 50 roku życia, zwyciężył gołdapianin Marek Różycki przed innym debiutantem Bolesławem Krawczykiem z Olsztyna. Podium w tej kategorii uzupełnił Wiesław Skrętkowski z Lidzbarka Warmińskiego.

Zwycięstwo w turnieju open przypadło w udziale Danielowi Buczyńskiemu z Płoskini przed olsztynianami Sebastianem Główczykiem i Leszkiem Wojdą.

 

Należy zaznaczyć, że sobotnie zawody zamiast dać odpowiedź kto jest najbliżej zwycięstwa w tegorocznym Grand Prix, jedynie zagmatwały sytuację. Praktycznie we wszystkich kategoriach męskich nie ma żelaznego faworyta i wszelkie rozstrzygnięcia są możliwe. Dlatego też zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w turnieju nr 5, który zaplanowano na 6 października br.

 

Pełne klasyfikacje po 4 turniejach :

 

  1. Kategoria – dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum:
  1. Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 30 pkt.

 

  1. Kategoria –  kobiety:
  1. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 120 pkt
  2. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 75 pkt
  3. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński) – 45 pkt
  4. Natalia Stępień (Giżycko) – 18 pkt

 

  1. Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:
  1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 105 pkt
  2. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 73 pkt
  3. Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie – 43 pkt
  4. Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie – 40 pkt
  5. Dominik Święcki (Gołdap) – 30 pkt.
  6. Dawid Chilicki (Gołdap) – 25 pkt
  7. Rafał Gach (Bisztynek) – 18 pkt.

8  Sebastian Gach (Bisztynek) – 16 pkt

 

  1. Kategoria – mężczyźni do lat 40:
  1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 90 pkt
  2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 80 pkt
  3. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński – 77 pkt
  4. Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie) – 66 pkt
  5. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 62 pkt
  6. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 58 pkt.
  7. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 52 pkt.
  8. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 50 pkt.
  9. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 43 pkt .
  10. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 36 pkt

11-12. Jakub Waciak (Kandyty), Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 18 pkt.

13..Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr) – 16 pkt.

14-15. Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 14 pkt.

16-18. Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński),), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Michał  Żywiec (Olsztyn) – 12 pkt.

  1. Karol Daliga (Bartoszyce) – 10 pkt.

 

  1. Kategoria – mężczyźni 40 +:
  1. Daniel Buczyński (Płoskinia) – 100 pkt.
  2. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 95 pkt.
  3. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 66 pkt
  4. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 62 pkt
  5. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 50 pkt
  6. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 48 pkt
  7. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 44 pkt.

8..Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 32 pkt

9-10. Roman Polewczak (Giżycko), Leszek Wojda (Olsztyn) – 30 pkt

  1. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 25 pkt.
  2. Grzegorz Pacholec (Srokowo) – 24 pkt.
  3. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 24 pkt.
  4. Grzegorz Wesołowski (Gołdap) – 16 pkt

15-16. Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Waldemar Sonneenfeld (Bartoszyce) – 12 pkt

 

  1. Kategoria – mężczyźni 50 +
  1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 99 pkt
  2. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 61 pkt
  3. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 56 pkt.
  4. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 56 pkt.
  5. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 56 pkt
  6. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 54 pkt

7..Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 52 pkt.

  1. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 52 pkt
  2. Waldemar Bucholc (Klewki) – 51 pkt
  3. Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 48 pkt.
  4. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 46 pkt.
  5. Stanisław Czech (Jeziorany) – 40 pkt

13-14. Marek Różycki (Gołdap), Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt.

  1. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 28 pkt.
  2. Janusz Bujalski (Srokowo) – 28 pkt
  3. Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt

18  Bolesław Krawczyk (Olsztyn) – 25 pkt ..

  1. Janusz Rososiński (Giżycko) – 16 pkt.

 

  1. Kategoria open:
  1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 90 pkt
  2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 75 pkt
  3. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 71 pkt

4..Daniel Buczyński (Płoskinia) – 68 pkt

  1. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 54 pkt.
  2. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 52 pkt
  3. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 52 pkt
  4. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 46 pkt
  5. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 42 pkt..
  6. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 38 pkt
  7. Wiesław Skretkowski (Lidzbark Warmiński) – 36 pkt..
  8. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 36 pkt.
  9. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 34 pkt
  10. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 32 pkt.
  11. Waldemar Bucholc (Klewki) – 32 pkt
  12. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 30 pkt.
  13. Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 30 pkt.
  14. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt.
  15. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 28 pkt.
  16. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 28 pkt.
  17. Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie), – 28 pkt.
  18. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt.
  19. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 26 pkt.
  20. Janusz Bujalski (Srokowo) – 24 pkt.
  21. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 24 pkt.
  22. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 24 pkt.
  23. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 24 pkt.
  24. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 22 pkt
  25. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 22 pkt.

30-31. Henryk Prusiński (Olsztyn), Leszek Wojda (Olsztyn)  – 20 pkt

  1. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 20 pkt.
  2. Stanisław Czech (Jeziorany) – 20 pkt.
  3. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie – 20 pkt.
  4. Marek Różycki – 18 pkt.
  5. Waldemar Sonnenfeld (Bartoszyce) – 16 pkt.
  6. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 16 pkt.

38-40. Roman Polewczak (Giżycko), Jakub Waciak (Kandyty), Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr) – 14 pkt.

  1. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 14 pkt.

42-45. Chilicki Dawid (Gołdap), Wesołowski Grzegorz (Gołdap), Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn), Janusz Rososiński (Giżycko) – 12 pkt.

46-47. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński), Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 12 pkt.

  1. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 12 pkt.

49-52. Paweł Gołębiewski (Elbląg), Grzegorz Pacholec (Srokowo), Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie), Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

53-55. Dominik Święcki (Gołdap), Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński),  Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 8 pkt

  1. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 8 pkt.

57-60. Michał Żywiec (Olsztyn), Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński, Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 6 pkt

61-67. Bolesław Krawczyk (Olsztyn), Natalia Stępień (Giżycko), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Rafał Gach (Bisztynek), Sebastian Gach (Bisztynek), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Karol Daliga (Bartoszyce) – 4 pkt

 

.Andrzej Markowski

Foto: B. Matoszko

Facebooktwitter