Znamy ich wszyscy – to górowski Zespół Śpiewaczy “Promień”, głos którego dochodzący z otwartych okien miejscowego Ośrodka Kultury można usłyszeć w każdy poniedziałek. Zespół właśnie wszedł w jedenasty rok istnienie i działalności.

Powstał on w 2005 roku jako wynik projektu dofinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Projekt zakładał aktywizację seniorów w dziedzinie kultury. Założycielem i pierwszym instruktorem był pan Włodzimierz Bohun. Po jego odejściu przez prawie dwa lata instruktorem był pan Miron Maciopa. Obecnie zespół działa bez instruktora, ale akompaniuje mu na akordeonie pan Henryk Wojnicz.

Zespół można usłyszeć w przeglądach podobnych grup na terenie województwa. Koncertuje także w lokalnym środowisku śpiewając piosenki ludowe i biesiadne polskie i  ukraińskie. Śpiewa także kolędy oraz pieśni patriotyczne i wojskowe.
Zespół wielokrotnie wystąpił dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego i uczestników centrum “Barka”. Od czasu do czasu występuje z okazji świąt w miejscowych kościołach.

Od 2015 roku “Promień” uzupełnił swój program repertuarem słowno-muzycznym. Reżyserem tych programów jest pani Irena Johaniewicz. W skład zespołu wchodzi grupa emerytów i rencistów, którzy nie wyobrażają sobie lepszej formy spędzania wolnego czasu.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content