Chyba już niedługo wiosna

Przyjemna pogoda (szczególnie w sobotę), brak wiatru i dosyć wysoka temperatura w pierwszy weekend marca zachęciły wiele osób w naszym regionie do dłuższych spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Spacerowicze z dziećmi pojawili się na tradycyjnych szlakach spacerowych także z nadzieją na zaobserwowanie pierwszych oznak długo oczekiwanej wiosny. Niestety, zima odpuszcza powoli i na razie w przyrodzie niewiele się dzieje. Wprawdzie w obłokach słychać głosy przelatujących dzikich gęsi i żurawi, temperatura powietrza jest nieco wyższa, ale niewiele poza tym.

Gdzieniegdzie, jeżeli dobrze się rozejrzeć, można dostrzec kwitnące przebiśniegi, na wierzbowych gałązkach pojawiły się pierwsze bazie i w ogóle krajobraz bez śniegu nastraja  (może nie wszystkich) optymistycznie. Gorzej, że spod śniegu wyjrzały też śmieci, beztrosko porozrzucane po lesie czy przydrożnych rowach.

Facebooktwitter

root

Next Post

Nowa tura górowskiego Grand Prix w ping-ponga

pon Mar 6 , 2017
Wiosną ruszają rozrywki w tenisa stołowego nazywane tradycyjnie już Grand Prix. Organizatorami V Grand Prix jest Urząd Miasta w Górowie Iławeckim, Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim, Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 1 oraz Miejsko – Gminne Stowarzyszenie „Bałga”.

Zobacz także...