Firma Neuralink chce połączyć mózg ze sztuczną inteligencją

Prace nad ideą transhumanizmu wchodzą na kolejny etap. Elon Musk ogłosił powstanie firmy Neuralink, która będzie zajmowała się tworzeniem specjalnego interfejsu, pozwalającego na połączenie ludzkiego mózgu z komputerem i sztuczną inteligencją.

Na dzień dzisiejszy, medycyna pozwala na umieszczanie implantów w mózgu aby zwalczać różne choroby. Jest to jednak ostateczność, ponieważ wiąże się to z poważnymi niebezpieczeństwami. Pacjenci zwykle decydują się na taki krok gdy wszystkie inne terapie okazują się nieskuteczne.

Jednak w następnych latach ma się to zmienić. Nowa firma Elona Muska ma przybliżyć nam to, co dotychczas pozostawało domeną powieści sci-fi. Neuralink będzie pracować nad podłączeniem mózgu człowieka do komputera. Pojawi się więc konieczność dokonania transmisji danych między mózgiem a maszyną oraz ustanowienia odpowiedniej prędkości transmisji. Jeśli uda się tego dokonać, człowiek będzie mógł podłączyć się bezpośrednio do internetu.

Na świecie jest wielu zwolenników transhumanizmu, którzy postanawiają wykorzystać swoje wpływy i możliwości aby wdrożyć tę koncepcję w życie. Uważa się, że człowiek połączony z maszyną i sztuczną inteligencją będzie mógł pokonać wszystkie ograniczenia. W pierwszej kolejności należałoby dobrze poznać ludzki mózg, ponieważ naukowcy do dziś bywają zaskoczeni gdy dokonują kolejnych niezwykłych odkryć.

Źródło: tylkonauka.pl

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*