Prace nad ideą transhumanizmu wchodzą na kolejny etap. Elon Musk ogłosił powstanie firmy Neuralink, która będzie zajmowała się tworzeniem specjalnego interfejsu, pozwalającego na połączenie ludzkiego mózgu z komputerem i sztuczną inteligencją.

Na dzień dzisiejszy, medycyna pozwala na umieszczanie implantów w mózgu aby zwalczać różne choroby. Jest to jednak ostateczność, ponieważ wiąże się to z poważnymi niebezpieczeństwami. Pacjenci zwykle decydują się na taki krok gdy wszystkie inne terapie okazują się nieskuteczne.

Jednak w następnych latach ma się to zmienić. Nowa firma Elona Muska ma przybliżyć nam to, co dotychczas pozostawało domeną powieści sci-fi. Neuralink będzie pracować nad podłączeniem mózgu człowieka do komputera. Pojawi się więc konieczność dokonania transmisji danych między mózgiem a maszyną oraz ustanowienia odpowiedniej prędkości transmisji. Jeśli uda się tego dokonać, człowiek będzie mógł podłączyć się bezpośrednio do internetu.

Na świecie jest wielu zwolenników transhumanizmu, którzy postanawiają wykorzystać swoje wpływy i możliwości aby wdrożyć tę koncepcję w życie. Uważa się, że człowiek połączony z maszyną i sztuczną inteligencją będzie mógł pokonać wszystkie ograniczenia. W pierwszej kolejności należałoby dobrze poznać ludzki mózg, ponieważ naukowcy do dziś bywają zaskoczeni gdy dokonują kolejnych niezwykłych odkryć.

Źródło: tylkonauka.pl

Facebooktwitter
Kategorie: Robotyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content