Międzynarodowy Dzień Dziecka  to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W Polsce i w innych krajach bałtyckich obchodzone jest 1 czerwca od roku 1952.

Dzień Dziecka jest okazją do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach dla uświetnienia tego dnia. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi oraz obdarowania ich różnymi prezentami, niekoniecznie wyszukanymi i kosztownymi. Niemniej, jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony rodziców i opiekunów (z czym ostatnimi laty, niestety, jest coraz gorzej).

W górowskiej podstawówce Dzień Dziecka minął przede wszystkim na zabawach sportowych i artystycznych wymyślonych i zorganizowanych przez wychowawców. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych, rozwiązywały test wiedzy o sporcie, śpiewały, wykonywały – różnymi technikami – kolorowe obrazy, a były w swoich działaniach zaangażowane i wesołe.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content