Odbyta kara 2,5 roku pozbawienia wolności za groźby karalne, nie odniosła swojej resocjalizującej roli w stosunku do 30 – letniego mieszkańca Górowa Iławeckiego. Mężczyzna w czerwcu opuścił zakład karny, a już w lipcu groził kilku kobietom pozbawieniem życia.

30 – letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego jest dobrze znany miejscowym policjantom. Mężczyzna był już karany za groźby i ostatnie 2,5 roku spędził w zakładzie karnym. W czerwcu opuścił więzienne mury, a już w lipcu groził pierwszej kobiecie pozbawieniem życia.

Mężczyzna przychodził do jednego z marketów w Górowie Iławeckim i tam groził ekspedientkom. Takie zachowanie 30 – latka miało miejsce dwukrotnie w stosunku do dwóch różnych kobiet.

Sytuacja powtórzyła się za 3 dni, wówczas w tym samym sklepie, chodził za kolejną wybraną przez siebie pracownicą i mówił, że ją zabije, znajdzie, załatwi.

Gdy kobieta skończyła pracę i wyszła ze sklepu podobne groźby kierował do niej przed marketem.

W tym samym dniu, wieczorem poszedł do restauracji i tam udawał ochroniarza a gdy pracująca tam kobieta zwróciła mu uwagę, że odstrasza klientów, ten miał krzyczeć do niej i grozić jej pozbawieniem życia.

Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze zatrzymali 30 – latka, który był pod działaniem alkoholu. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnej celi i wczoraj (7 sierpnia), usłyszał 4 zarzuty gróźb karalnych w warunkach recydywy.

Prokurator skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Bartoszycach o zastosowanie tymczasowego tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Dziś postanowieniem sądu 30 – latek trafił do celi, gdzie poczeka na proces.

Za groźby karalne w warunkach recydywy, 30 – latek może spędzić za kratami nawet 3 lata.

sierż szt. Marta Kabelis
KPP w Bartoszycach

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content