Jasełka u leśników

Miła tradycja spotkań opłatkowych w przedsiębiorstwach i zakładach pracy, to przede wszystkim znakomita okazja do posumowania roku pracy i złożenia sobie nawzajem życzeń bożonarodzeniowych przed nadchodzącymi świętami i nowym rokiem.

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie pracowników oraz zaproszonych gości powitało w swoich progach w środę 20 grudnia. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli górowskiej Szkoły Podstawowej. Dzieci, w odpowiednich do przedstawienia kostiumach, śpiewem i słowem poetycznym pokazały obecnym widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa (nazwa „jasełka” wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób). Przypomniały, że jest to czas, w którym „milkną wszelkie spory”.

W imieniu Nadleśnictwa wszystkich gości i dzieci powitał nadleśniczy Ryszard Ziemblicki.

Między zaproszonymi gośćmi byli, między innymi, ks. dziekan Józef Gawrylczyk, ks. mitrat Jan Łajkosz, burmistrz Jacek Kostka, wójt Bożena Olszewska-Świtaj, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy zakładów dydaktycznych, nauczyciele.

Po jasełkach był jeszcze koncert chóru szkolnego, po czym księża poświęcili jadło i napoje. Obecni złożyli sobie tradycyjne życzenia i przełamali się opłatkiem.

Facebooktwitter

root

Next Post

Jasełka w szkole

pt Gru 22 , 2017
Piątek 22 grudnia to ostatni dzień zajęć w szkołach przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami i wychowawcami z reguły ten dzień przeznaczają na spotkania przedświąteczne i organizują spektakle jasełkowe. Tak też było w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.