Piątek 22 grudnia to ostatni dzień zajęć w szkołach przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami i wychowawcami z reguły ten dzień przeznaczają na spotkania przedświąteczne i organizują spektakle jasełkowe. Tak też było w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim.

Widowisko corocznie powtarza i przypomina sceny z przyjścia na świat Zbawiciela. Pośrodku stoi szopkę betlejemska. Przed nią siedzi Maria i św. Józef, po jednej stronie stajenki stoją aniołowie, po drugiej dzieci. Z lewej strony sceny ustawione ognisko, wokół którego skupili się pasterze. Z prawej strony sceny w głębi stoi choinka przy której siedzą dzieci, goście, chórek szkolny. Z przodu przed wszystkimi, ale nieco z tyłu siedzą uczniowie i ich rodzice. Za chwilę rozpocznie się widowisko, zabrzmią kolędy.

Zanim jednak dzieci odegrały przedstawienie jasełkowe, przybyłych do odświętnie udekorowanej sali sportowej przywitał dyrektor Dariusz Hawrylec. Składając dzieciom, ich rodzicom oraz przybyłym gościom życzenia podzielił się opłatkiem na znak  pojednania i przebaczenia, na znak przyjaźni i miłości.

W tym uroczystym dniu dyrektor wręczył także dyplomy i nagrody za wykonane wcześniej szopki bożonarodzeniowe, pogratulował uczniom za dotychczasowe osiągnięcia w nauce i sporcie.

Przedstawienie jasełkowe zakończyło wspólne śpiewnie kolęd, gdzie nie zabrakło także tych, wykonanych przez uczniów w języku ukraińskim. Po zakończeniu spektaklu uczniowie z wychowawcami udali się jeszcze na spotkania klasowe.

 

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content