To jest już poważna, wieloletnia tradycja, o której należy pisać z należnym szacunkiem jej godnym. W tym roku, w sobotę 17 listopada, bowiem ponad   czterysta osób – dzieci, młodzieży i dorosłych (rodziców i nauczycieli wzięło udział w dziewiętnastym już archidiecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce. Przeprowadzony pod hasłem wiodącym  Słowo Boże i katechizacja, odbył się na sali widowiskowej Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Zorganizowany przez Metropolitalną Komisję Katechetyczną oraz parafię greckokatolicką w Górowie Iławeckim Przegląd gościł w tym roku dostojnego gościa, Metropolitę Przemysko-Warszawskiego Arcybiskupa Eugeniusza Popowicza.

 

Zaplanowane występy poprzedziła wspólna modlitwa, Czytanie z Ewangelii oraz słowo do zgromadzonych Arcybiskupa. Podziękował on za liczne uczestnictwo, trud włożony w przygotowania do występów, oraz życzył, aby przesłania przekazywane obecnym na sali za pomocą środków artystycznych, były realizowane w życiu codziennym.

 

W tym roku w Przeglądzie wzięły udział grupy z: Bań Mazurskich, Bajor Małych, Węgorzewa, Warszawy, Morąga, Kruklanek, Bartoszyc, Olsztyna, Pasłęka, Lelkowa, Giżycka, Ornety, Godkowa, Elbląga, Kandyt, Toprzyn i Górowa Iławeckiego.

 

Dziękując przybyłym za ciekawe, staranie zaplanowane i zaprezentowane występy, montaże słowno-muzyczne i śpiew, ks. dziekan Jan Łajkosz zaprosił do wzięcia udziału w przyszłorocznym, jubileuszowym spotkaniu na deskach sceny sali widowiskowej w Górowie Iławeckim.

 

Katecheci oraz nauczyciele przygotowujący dzieci i młodzież do Przeglądu zostali nagrodzeni dyplomami oraz stosownymi upominkami. Każdy uczestnik uroczystości został poczęstowany obiadem i owocami, o co zadbała Komisja Katechetyczna.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content