Piękna uroczystość o wzniosłym charakterze, z udziałem zaproszonych gości oraz duchowieństwa, miała miejsce w godzinach przedpołudniowych w poniedziałek 26 listopada w Górowie Iławeckim.

Miejscowa Placówka Straży Granicznej otrzymała imię majora Bolesława Kontryma.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast jej ważność podkreśliły obecne w świątyni poczty sztandarowe SG oraz miejscowych placówek oświatowych.

„Patron to postać honorowa, godna podziwu, będąca wzorcem oraz identyfikująca jednostkę wśród wielu innych instytucji. Pamiętajmy, że instytucja, to przede wszystkim ludzie, którzy w niej pracują, którzy się z nią utożsamiają, którzy związali z nią swoje zawodowe życie…” – zwrócił się do obecnych w świątyni komendant Placówki SG w Górowie Iławeckim ppłk Sławomir Ciok.

Po mszy funkcjonariusze SG wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na teren miejscowej Placówki, gdzie na ścianie głównego budynku została umieszczona i poświęcona tablica upamiętniająca osobę patrona.

Na uroczystość do Górowo Iławeckiego, między innymi, zaproszeni byli: płk SG Robert Inglota – Komendant W-M Oddziału Straży Granicznej, płk Robert Cyniak – dowódca 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim, przedstawiciele miejscowej administracji, placówek oświatowych, a także innych instytucji współpracujących ze Strażą Graniczną.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content