Ponad 80 uczniów szkół podstawowych, uczących się języka ukraińskiego w naszym powiecie wzięło udział w XXIV już Powiatowym Konkursie Poezji Ukraińskiej, który odbył się w pomieszczeniach górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania.

W piątkowy poranek 7 grudnia do górowskiej szkoły, aby stanąć w poetyczne szranki, wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami, przyjechały dzieci z Kandyt, Toprzyn, Bartoszyc i okolic. Byli także uczniowie szkół z Górowa Iławeckiego i gminy.

Odświętnie ubranych uczniów, podekscytowanych zbliżającymi się poetycznymi zmaganiami, w szkolnej świetlicy w imieniu organizatorów powitała dyrektor szkoły p. Maria Olga Sycz.

Lejtmotywem tegorocznego konkursu był patriotyzm, ten sam, co to się objawia rzetelną nauką i pracą dla ojczyzny (także tej przybranej), poszanowaniem godności innych ludzi, zrozumieniem potrzeb słabszych z natury, szacunkiem do ziemi i przyrody.

Dzieci do konkursu przygotowały się należycie. Każdy z uczestników swoją poezję przedstawiał jak mógł najlepiej, wkładając w recytację cały swój aktorski kunszt. Tym samym dając świadectwo swojej oraz nauczyciela pracy nad tekstem.

Komisja wyłoniła najlepszych w każdej kategorii wiekowej, nagrodziła dyplomami oraz upominkami, pochwaliła dobrym słowem życząc wszelkiej pomyślności w szkole i na co dzień. Nagrodzeni zostali także wszyscy uczestnicy konkursu, specjalne dyplomy otrzymali pedagodzy.

W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, uczestnicy zostali poczęstowani przekąskami oraz napojami.

Konkurszorganizowali: Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w GórowieIławeckim, Miejskie Koło Związku Ukraińców w Polsce, Szkoła Podstawowa nr 8 im.Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach

BT

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content