Czwartek 13 grudnia upłynął w Górowie Iławeckim w wyjątkowej, świątecznej atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Tego dnia na Placu Ratuszowym ustawione zostały namioty, w których mieszkańcy i goście miasteczka mogli podziwiać, a także nabyć ozdoby świąteczne, rękodzieło, świece ozdobne i inne gadżety związane z nadchodzącymi świętami. Można także było posmakować, na przykład, pierogów serwowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Niewątpliwą atrakcją dnia była ustawiona przed ratuszem szopka, w której tymczasowo zamieszkały dwa kuce, przywiezione specjalnie w celu uatrakcyjnienia Jarmarku Bożonarodzeniowego (imprezy, jak ją nazwali organizatorzy, odbywającej się w mieście jak co roku, czyli drugi raz). Chętnych do sfotografowania się z konikami nie brakowało.

Część artystyczna Jarmarku rozpoczęła się o godzinie 15.00. Było to przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez wychowawczynie i dzieci z Przedszkola Miejskiego. Po ich występie życzenia świąteczne mieszkańcom Górowa Iławeckiego złożył burmistrz Jacek Kostka oraz zaproszeni goście. Następnie, w świątecznej, miłej atmosferze obecni na Placu Ratuszowym przełamali się opłatkiem życząc sobie wszelkiej pomyślności z okazji świąt i nadchodzącego Nowego Roku.

Nadbezpieczeństwem całości imprezy w mieście czuwał górowski zastęp Ochotniczej StrażyPożarnej z niezbędnym sprzętem. Odbyła się ona w 37 rocznicę wprowadzenia wPolsce stanu wojennego.

BT

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content