Tegoroczny Finał (niedziela, 13 stycznia) Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to były koncerty, wszelkiego rodzaju wydarzenia artystyczne, licytacje, pokazy sztucznych ogni, a przede wszystkim blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierających pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w także kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na całym świecie.

Dzieci i młodzież, z charakterystycznymi kolorowymi puszkami w ręku, kwestujący w dniu Finału na ulicach naszych miast, miasteczek i wsi, tu już norma. Kwestują niezależnie od pogody i zawsze z uśmiechem na twarzach. Towarzyszą im opiekunowie i rodzice.

Program Finału WOŚP w Górowie Iławeckim przewidywał zbiórkę uliczną w samym mieście ale także i w Kandytach, Kamińsku, Bukowcu, Pieszkowie i Janikowie. Jednocześnie na hali sportowej szkoły podstawowej przeprowadzony został otwarty turniej szachowy oraz turniej tenisa stołowego.

Podsumowaniem akcji były koncerty w Ośrodku Kultury przeplatane licytacją gadżetów WOŚP oraz zgromadzonych przez organizatorów przedmiotów artystycznych i wyrobów rękodzielniczych.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content