Burmistrz Górowa Iławeckiego ma absolutorium za 2018 rok – X sesja Rady Miasta

Przeprowadzona w czwartkowe przedpołudnie 27 czerwca X sesja Rady Miasta Górowo Iławeckie zapowiadała się interesująco, bowiem jej porządek przewidywał wiele ciekawych tematów dotyczących mieszkańców.

Znalazł się w porządku obrad nawet punkt przewidujący udział w debacie publiczności. Jednak z jego realizacji niewiele wyszło, bowiem reprezentacja mieszkańców była mniej niż skromna. Ten fakt został zauważony przez radnych i stał się przyczyną zapytania o skuteczność i sposoby informowania potencjalnych zainteresowanych o planowanych sesjach. Mogło by się wydawać, że we współczesnej przestrzeni informacyjnej nie powinno być z tym problemów.

Głównym tematem X sesji RM, szeroko przedstawionym i dyskutowanym, był raport o stanie gminy za 2018 r. Przedstawił go burmistrz miasta informując między innymi o rozpoczętych i ukończonych (bądź będących na ukończeniu) dużych inwestycjach, np. rewitalizacja ratusza miejskiego, rewaloryzacja obszaru doliny rzeki Młynówki, utworzenie parku rekreacyjno-sensorycznego wokół Stawu Garncarskiego. Raport zakończył informacją o tym, że miasto w 2018 roku nie zaciągnęło żadnych kredytów.

Burmistrzowi miasta Górowo Iławeckie zostało udzielone absolutorium za 2018 rok.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*