Minęła właśnie piąta rocznica śmierci (zmarł 24 lipca 2015 r.) księdza Andrzej Krużyckiego, kustosza Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie oraz proboszcz parafii w Opinie, koło Ornety.

Ks. A. Krużycki w środowisku znany był szczególnie ze swojej pasji do motocykli. Dał się także poznać jako jeden z organizatorów i prowadzących wspaniałą lokalną imprezę plenerową pod nazwą „Warmińska Motomajówka”. Przybywało na nią (i przybywa, ponieważ jest ona organizowana nadal) po kilkuset motocyklistów z naszego regionu, a także z poza niego. Dzisiaj „Motomajówką” zajmuje się Ornecki Klub Motocyklowy.

Po raz ostatni widzieliśmy się z Księdzem w piątek 3 lipca 2015 r. w krośnieńskim sanktuarium na koncercie zorganizowanym przez parafię z okazji jego trzydziestoletniej posługi kapłańskiej oraz dwudziestopięciolecia pracy w Krośnie.

Na koncert złożyły się utwory organowe, klasyczny wokal i występ kwartetu smyczkowego z Gruzji.

Wówczas (3 lipca 2015 r.), podsumowując koncert, ksiądz Andrzej powiedział: Ten wieczór –jest dniem wdzięczności wobec tych, którzy mnie wspomagali w ciągu dwudziestu pięciu lat pracy w sanktuarium. Jest to szczególny moment, kiedy warto podziękować wszystkim, i tym żyjącym, i tym, którzy do Pana Boga odeszli, którzy budowali ze mną tę ponad parafialną wspólnotę, ponieważ poszerza się ona i o wspólnotę greckokatolicką, i prawosławną, i może innych. Jest to miejsce, gdzie wszyscy jesteśmy u Matki jako jej dzieci.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content