Szybciej do powiatu

Za sprawą oddanego do użytku wyremontowanego kilka dni temu mostu na Elmie w pobliżu Piaseczna, skróciła się podróż z Górowa Iławeckiego do Bartoszyc (i z powrotem), co ma szczególne znaczenie dla tych, którzy dojeżdżają codziennie do pracy, bądź szkół.

Prace remontowe przy moście rozpoczęły się w połowie kwietnia. Na czas remontu, aby dostać się do powiatu, należało skorzystać z okrężnej drogi przez Lidzbark Warmiński dalej włączając się do ruchu na DK-51.

Droga krajowa 51, wiodąca do przejścia granicznego w Bezledach należy do dosyć obciążonych, w szczególności pojazdami ciężarowymi, co niekiedy powoduje spore utrudnienia i wydłużanie czasu przejazdu. Tak więc nowo wyremontowany most w Piasecznie to jednocześnie i odciążenie DK-51, i skrócenie przejazdu dla pojazdów osobowych oraz autubusów.

Pozostało jeszcze poczekać na oddanie do użytku bezpośredniego połączenia Górowo Iławeckie – Bartoszyce, co może nastąpić (prawdopodobnie) jeszcze przed zimą.

Facebooktwitter

Next Post

Trójkąt Lidzbarski

pon Wrz 21 , 2020
Nadleśnictwo Górowo Iławeckie wydało mapę tematyczną – „Trójkąt Lidzbarski – mapa turystyczna fortyfikacji na terenie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie”. Opracowanie jest efektem prac badawczych prowadzonych przez autorów od 2008 roku, a także inwentaryzacji prowadzonej przez pracowników nadleśnictwa w ostatnim czasie. Niniejsze wydanie stanowi trzecią cześć serii i jest kolejnym krokiem zmierzającym […]