Przy nieśmiało wyglądającym spoza chmur słońcu, w sobotę 8 maja, nieliczna grupa miłośników jednośladów, skupionych przy górowskim klubie motocyklowym „Zjawa”,  pojawiła się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa aby wziąć udział w Mszy Świętej, odprawionej przez proboszcza, ks. Jana Puławskiego, w intencji rozpoczęcia nowego sezonu 2021.

W słowie skierowanym podczas liturgii, do zgromadzonych w kościele ks. proboszcz, między innymi,  przypomniał: „Motocykl jest pojazdem, do którego podchodzi się z pasją. A człowiek z pasją swoje hobby pielęgnuje i zdobywa na jej temat coraz rozleglejszą wiedzę. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za to, że pozwala nam się spotkać i przeżywać ten dzień. A my prosimy o jego błogosławieństwo (…). Także prośmy dzisiaj Boga, abyśmy zawsze bezpiecznie i szczęśliwie docierali do wyznaczonego celu”.

Po Mszy Świętej ks. Jan poświęcił pojazdy i życzył wszystkim, także tym, którzy ze względów oczywistych na placu przykościelnym być nie mogli, „szerokich dróg”  oraz szczęśliwych powrotów.

(bt)

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content