Gorowo.pl

Motocykl, to nasza pasja

Przy nieśmiało wyglądającym spoza chmur słońcu, w sobotę 8 maja, nieliczna grupa miłośników jednośladów, skupionych przy górowskim klubie motocyklowym „Zjawa”,  pojawiła się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa aby wziąć udział w Mszy Świętej, odprawionej przez proboszcza, ks. Jana Puławskiego, w intencji rozpoczęcia nowego sezonu 2021.

W słowie skierowanym podczas liturgii, do zgromadzonych w kościele ks. proboszcz, między innymi,  przypomniał: „Motocykl jest pojazdem, do którego podchodzi się z pasją. A człowiek z pasją swoje hobby pielęgnuje i zdobywa na jej temat coraz rozleglejszą wiedzę. Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za to, że pozwala nam się spotkać i przeżywać ten dzień. A my prosimy o jego błogosławieństwo (…). Także prośmy dzisiaj Boga, abyśmy zawsze bezpiecznie i szczęśliwie docierali do wyznaczonego celu”.

Po Mszy Świętej ks. Jan poświęcił pojazdy i życzył wszystkim, także tym, którzy ze względów oczywistych na placu przykościelnym być nie mogli, „szerokich dróg”  oraz szczęśliwych powrotów.

(bt)

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*