Niemal wczesnowiosenna aura zaprasza do spacerów i podziwiania przyrody w najbliższej okolicy. Ponieważ mieszkamy w czystym ekologicznie zakątku, wspaniałych widoków i miejsc do kontemplacji nie brakuje. Jednak jest tutaj pewien kłopot. Do urokliwych zakątków trzeba dotrzeć ale problem w tym, że jakość i funkcjonalność dróg dojazdowych jest niewysoka, wręcz licha.

Kiedyś niezły szlak wiodący do bocianiej wsi, czyli miejsca odwiedzanego zarówno przez miejscowych, jak i turystów, pełen jest wyrw, co niejako wymusza jazdę slalomem. Aczkolwiek jest gorzej. Wąskie dróżki między poszczególnymi wsiami właściwie zmieniły się w szlaki off-rodowe, po których chyba najlepiej jest poruszać się pojazdem o solidniejszej konstrukcji.

Niejako z innej rzeczywistości, w danej sytuacji, jest trasa Toprzyny – skrzyżowanie w kierunku na Dęby. Tutaj do przejażdżki zachęca nowa i równa nawierzchnia. Tyle, że to dosyć krótki odcinek. Do rzeczywistości miłośnik podziwiania krajobrazów powraca przemieszczając się, na przykład, w kierunku Pareżek, potem przez Kandyty do Bukowca i dalej w stronę Górowa. Widoki słabo rekompensują wstrząsy i łomot spod kół pojazdu.

W samym miasteczku też radości nie ma.

Tak było w piątek (11 lutego). W nocy spadł śnieg i przykrył wstydliwą rzeczywistość. Niemniej nie oznacza to, że drogowa dolegliwość znikła. Już niedługo wiosna i pewnie należy spodziewać się poprawy sytuacji, bowiem tym, którzy codziennie dojeżdżają do pracy, raczej mniej zależy na widokach, a więcej na komforcie jazdy.

(bt)

Facebooktwitter

2 komentarze

Jadziula0383@wp.pl · 13 lutego 2022 o 14:46

Trzeba było pokazać drogę od skrzyżowania do samego Górowo jeśli chodzi o drogę Sigajny dęby Górowo Iławeckie

Redaktor Gniadek · 13 lutego 2022 o 21:38

Zgadnijcie skąd takiego szybkiego zużycie jezdni… Tak, przez wymuszenie zwiększenia użycia aut przez włodarzy, którzy są zobowiązani realizować tanią komunikację publiczną ale tego nie robią. W sumie po co, głupi lud to kupi (sobie samochód tym samym przepłacając w kosztach utrzymania).

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content