Było wielkie show (czwartek 28 lipca) w Górowie Iławeckim (tuż przy jednym z nowo powstałych rond) z udziałem poważnych polityków szczebla lokalnego i, nareszcie, oficjalne otwarcie odcinka drogiwojewódzkiej 512 Bartoszyce – Pieniężno.Chociaż tak naprawdę mieszkańcy i przejeżdżający przez nasz region turyści korzystają z tej trasy już od dawna.

Widoczną oznaką tego, że droga nabrała oficjalnego statusu, jest już brak przy niej znaków zakazu i tablic informujących, że podróżujący porusza się po terenie budowy i że jest to nielegalne. Po czwartku ten stan się zmienił.

Wyremontowana droga wojewódzka to niezwykle potrzebna inwestycja z wielu perspektyw, a już szczególnie z perspektywy zmotoryzowanego turysty, bowiem można porządnie wyremontowanym i oznakowanym szlakiem przemieścić się z Krainy Wielkich Jezior aż do Zalewu Wiślanego (Gołdap – Elbląg).

Z tej możliwości już teraz tłumnie, przecież jest pełnia sezonu korzystają turyści z wszelkich zakątków Polski, a także zmotoryzowani z zagranicy. Krótki rekonesans w niedzielę, pomimo deszczowej aury, przekonał nas o tym, że trasa jest intensywnie wykorzystywana, a więc była niezwykle potrzebna.

Gorzej mają turyści na rowerach. Im przede wszystkim brakuje niedrogiej bazy noclegowej, czyli pól namiotowych. Wcale to nie są takie wyjątki, kiedy kilkoro ludzi na swoich jednośladach późnym popołudniem błąka po opustoszałych uliczkach naszych miasteczek poszukując miejsca do rozstawienia namiotu. Wprowadzeni w błąd przez nieaktualną informację turystyczną perspektywy mają nieciekawe, a im tak niewiele potrzeba.

(bt)

Facebooktwitter

1 komentarz

Patryk · 1 sierpnia 2022 o 16:07

Zabłąkanych turystów poszukujących pola namiotowego zapraszamy do nas: Agroturystyka Bobrownia, Dwórzno 33, 3km od drogi 512, przy trasie Green Velo.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content