Lato, często określane jako pora „sezonu ogórkowego” rzeczywiście w Górowie nie obfitowało w jakieś szczególne wydarzenia (chyba że zaliczyć do nich odpadnięcie podwieszanego sufitu w nowo wyremontowanym ośrodku kultury), natomiast początek jesieni już tak. Otóż górowska OSP wzbogaciła się o nowiutki wóz bojowy marki Volvo z pełnym wyposażeniem.

Uroczyste przekazanie lśniącego i pachnącego nowością pojazdu odbyło się w centrum miasta w czwartek 28 września, przed ratuszem, w obecności miejscowych strażaków ochotników, zaproszonych dostojnych gości oraz nielicznie zgromadzonych mieszkańców Górowa Iławeckiego. Klucze oraz dokumenty do bojowego Volvo na ręce górowskich strażaków przekazał poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pan Leonard Krasulski.

Wóz na początek służby poświęcili proboszczowie: parafii rzymskokatolickiej ks. Jan Puławski oraz parafii greckokatolickiej ks. mitrat Jan Łajkosz. Ksiądz Jan Puławski święcąc nowe Volvo podkreślił w słowie do zgromadzonych wagę wydarzenia, bowiem bezpieczeństwo jest podstawą funkcjonowania naszego społeczeństwa, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i w skali całego kraju, a na jego straży stać będzie właśnie ten pojazd i obsługujący go strażacy: „Oby w czasie pełnienie przez niego służby było tyle samo wyjazdów do akcji, jak i szczęśliwych powrotów”.

Fundusze na zakup wozu strażackiego dla OSP w Górowie Iławeckim złożyły się ze: środków ubezpieczeniowych KG PSP, środków z NFŚiGW, środków własnych Urzędu Miasta Górowo Iławeckie.

Strażackie Volvo wyposażone jest w najnowszy, niezbędny do różnych akcji sprzęt, między innymi taki, który używany jest w wypadkach komunikacyjnych oraz nowoczesne środki łączności.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości między innymi byli: poseł na Sejm Leonard Krasulski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych pan Andrzej Śliwka, wicemarszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Miron Sycz, pełnomocnik wojewody województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Łukasz Kochan, zastępca warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach st. bryg. Andrzej Harhaj.

(bt)

Facebooktwitter

1 komentarz

Fódżi · 29 września 2023 o 13:36

A ile w sumie OSP Górowo Iław. ma pojazdów?
Ile z nich jest na chodzie?
Ile wyjazdów do pożarów a ile do wypadków drogowych wykonali w tym roku (2023)?
Ilu strażaków jest w tej jednostce?

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content