– czyli piknik z Bareją w „Barce”

Wtorek 19 czerwca w górowskiej „Barce”, Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia, poświęcony został VII, jak w swoim wstępnym wystąpieniu wspomniał prezes Piotr Baczewski, edycji pikniku ze Stanisławem Bareją, czyli wspólnym wspomnieniom uczestników o niezwykłych komediach z przed lat – parodiach ówczesnej przaśnej rzeczywistości (tzn. lat PRL-u).

Gospodarze, t.j. personel i podopieczni Stowarzyszenia «Jesteśmy Razem»/Centrum Barka na okoliczność wydarzenia przygotowali salę widowiskową z wystawą eksponatów i plakatów z epoki, scenę z rekwizytami do odgrywania wybranych sekwencji z filmów, poczęstunek z odpowiednimi daniami oraz quiz dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Do Górowa Iławeckiego przyjechali razem ze swoimi opiekunami goście z najbliższych ośrodków: DPS Kamińsk, PŚDS Lidzbark Warmiński, ŚDS Bartoszyce, ŚDS Żelazna Góra, WTZ Henrykowo, ŚDS Henrykowo, Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne Tolko. Wszyscy, gospodarze i goście obowiązkowo byli ubrani w kolorowe stylizacje nawiązujące do lat 1970-tych ubiegłego wieku.

Starannie wybrane z pokaźnej kolekcji filmów scenki zostały odegrane nie gorzej od autorskich, a salwy śmiechu i komentarze nie pozostawiały wątpliwości, że barejowskie przesłanie żyje do dzisiaj i jest doskonale pojmowane, szczególnie, że można je niemalże bez korekty odnieść do naszej rzeczywistości.

Po scenicznych prezentacjach towarzystwo przeniosło się do ogrodu, gdzie chętni mogli zmierzyć się w zmaganiach plenerowych, zrobić sobie wspólne fotografie, a następnie posilić się, między innymi zapiekanką z serem i grzybami czy nieśmiertelnym bigosem popijając całość czerwoną oranżadą prosto z butelki.

Piknik z Bareją w „Barce” w Górowie to już pewna regionalna miła tradycja, która integruje, a także dzięki zaangażowaniu zainteresowanych pozwala mieć pewność, że takich wydarzeń będzie więcej i z całą pewnością pojawią się nowe pomysły do realizacji w przyszłości.

(bt)

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content