Tydzień CITTASLOW w Górowie Iławeckim został zaakcentowany 30 września turniejem piłki siatkowej kobiet i mężczyzn zorganizowanym przez siatkarzy TEAM „Cresovia” Górowo Iławeckie przy wsparciu miejscowego Ośrodka Kultury, a także Burmistrza Miasta.

W turnieju żeńskim wzięły udział drużyny: Fortunate Orneta, UKS „Bociek” Górowo Iławeckie oraz TEAM Cresovia Górowo Iławeckie. Natomiast do turnieju męskiego zaproszono zespoły: Jan – Bar Lidzbark Warmiński oraz „Pompa” Braniewo. Stawkę uzupełnił gospodarz TEAM Cresovia Górowo Iławeckie.

Przed meczami odbyła się miła uroczystość – prezentacja zawodników Team Cresovia oraz nowego sponsora drużyny. Prezes spółki EWIX Pan Leszek Kłębucki przekazał nowe, profesjonalne stroje siatkarskie zawodnikom Teamu, którzy odbierając je pojedynczo mieli okazję do zaprezentowania i przedstawienia się górowskim kibicom. Za miły prezent panu prezesowi należą się, także miłe, słowa podziękowania.

Po krótki przywitaniu wszystkich przybyłych, głos zabrał prezes spółki EWIX, który oficjalnie otworzył turniej, a tym samym również sezon siatkarski 2016/17 w Górowie.

Mecze odbywały się na dwóch boiskach równocześnie do dwóch wygranych setów.

Po rozegraniu trzech meczów w każdej kategorii, trzecie miejsce w turnieju żeńskim zdobyła najmłodsza drużyna turnieju UKS „Bociek” Górowo Iławeckie. Drugie miejsce przypadło gospodyniom TEAM Cresovia Górowo Iławeckie. Natomiast najlepszą drużyną turnieju okazała się FORTUNATE Orneta.

W turnieju męskim rozstrzygnięcia nastąpiły dopiero po końcowym gwizdku trzeciego meczu. Trzecie miejsce zajął zespół Jan – Bar Lidzbark Warmiński, drugim miejscem musieli się zadowolić gospodarze, czyli zespół TEAM Cresovia Górowo Iławeckie. A zwycięzcą turnieju zostali zawodnicy „POMPY” Braniewo, którzy w decydującym meczu pokonali gospodarzy 2:1 (20:25, 25:22, 16:14).

Po zakończonej rywalizacji wręczono wszystkim drużynom pamiątkowe medale, które ufundował samorząd Miasta Górowa Iławeckiego. Również wielkie podziękowania należą się Ośrodkowi Kultury oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim.        Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych organizowanych w Górowie turniejach, gdyż organizacja, sprawność przeprowadzenia turnieju była na najwyższym poziomie. Zostało to odebrane jako zachęta do organizowania kolejnych siatkarskich imprez w naszym mieście.

Wyniki meczów: Kobiety

TEAM „Cresovia” Górowo Ił. – UKS „Bociek” Górowo Ił.         2:1 (8, -17, 9)

UKS „Bociek” Górowo Ił. – FORTUNATE Orneta           0:2 (-6, -8)

FORTUNATE Orneta – TEAM „Cresovia” Górowo Ił.                2:0 (16, 15)

Wyniki meczów: Mężczyźni

TEAM „Cresovia” Górowo Ił. – “Jan – Bar” Lidzbark Warm.    2:0 (21, 25)

“POMPA” Braniewo – TEAM „Cresovia” Górowo Ił.                  2:1 (-20, 22, 14)

“Jan – Bar” Lidzbark Warm.- “POMPA” Braniewo                   0:2 (-16, -15)