W ramach finału 32 WOŚP w piwnicach górowskiego ratusza w niedzielę 27 stycznia został zorganizowany  turniej szachowy. Wzięło w nim udział 6 szachistów. Połowa z nich to byli uczniowie naszej  szkoły podstawowej. Z uwagi na szczytny cel tego spotkania, szybko przybrało ono charakter towarzyskich rozgrywek. Starsi zawodnicy rozgrywając swoje partie z młodszymi dzielili się spostrzeżeniami na temat rozpowszechnionej w całym świecie owej „królewskiej gry”. Omawiali strategię szachową wskazując na założenia i cele każdego kolejnego posunięcia.

Doświadczeni gracze tłumaczyli młodszym adeptom jak należy przeprowadzić prawidłowy debiut partii szachowej oraz przedstawiali jej kontynuację. Przećwiczono również właściwą współpracę pomiędzy swoimi figurami. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się również niesamowite sytuacje, jakie mogą wystąpić na szachownicy.


Szachiści również wsparli Orkiestrę wrzucając zebrane pieniądze do puszki wolontariusza WOŚP, który odwiedził szachistów podczas turnieju.  

BOB

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content