Dzień Nauczyciela, oficjalnie Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja do podarowania tradycyjnych kwiatków i podziękowania za trud włożony przez pedagogów i wychowawców w wyedukowanie i wychowanie dzieci i młodzieży.

W Górowie święto edukacji obchodzone było 13 i 14 października. 13 świętowała szkoła podstawowa, 14 – pozostałe. Łącznie życzenia nauczycielom składało niemal tysiąc uczących się na wszystkich poziomach edukacji.

Podczas uroczystych apeli, w których wzięli udział także zaproszeni goście, przyjaciele i dobroczyńcy szkół wypowiedzianych zostało wiele życzliwych i ciepłych słów, skierowanych do tych, którzy codziennie starają się dbać o to, by: „Takie były Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”, o czym przypomniał Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w swoim liście skierowanym do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, wychowawców, pracowników oświaty województwa warmińsko–mazurskiego z okazji święta.

Kwiaty i życzenia na ręce dyrektorów szkół skierował także burmistrz naszego miasta Jacek Kostka, który z okazji Dnia Edukacji Narodowej odwiedził każdą z górowskich szkół.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content