Całkiem nieoczekiwanie zorganizowany przez Szkołę Podstawową na 2 w Górowie Iławeckim 17 listopada szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych zmienił się w lokalny festiwal.

W zaplanowanym w szkole podstawowej na czwartkowy poranek przeglądzie poprosiły także o możliwość zaprezentowania swoich programów Przedszkole Miejskie oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Tak oto impreza nabrała międzyszkolnego charakteru, co nadało jej szczególnego charakteru, bowiem na scenie zaprezentowali się artyści w wieku kilku lat do kilkunastu.

Uczniowie, pod opieką swoich wychowawców, do postawionego przed nimi zadania podeszli z należytą powagą i przygotowali wiązankę pieśni o tematyce patriotycznej, których wysłuchali jurorzy oraz licznie (cała społeczność uczniowska i kilkunastu rodziców) zgromadzona publiczność.

Także stroje występujących były należycie i z pomysłem przygotowane, tak, że nie było wątpliwości co do charakteru przeglądu. Nie bez znaczenia była też odpowiednia scenografia i profesjonalna scena z nagłośnieniem oraz iluminacją, których użyczył p. Miron Maciopa, jeden z animatorów szkolnego przeglądu.

Podsumowując wydarzenie dyrektorzy – p. Mirosław Tchórz i p. Anna Burakowska z satysfakcją podkreślili dobry poziom wykonawczy i zaangażowanie występujących. Wyrazili też przekonanie, że tak dobry początek oznacza cykl i przeglądy organizowane będą też w przyszłych latach.

Występujący nagrodzeni zostali okolicznościowymi dyplomami oraz woreczkami ze słodyczami. Wyróżniono laureatów przeglądu – klasę III b oraz klasę VI b.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content