Pogodny dzień zakończył się miło i sympatycznie. W poniedziałek 22 maja w Przedszkolu Miejskim w Górowie Iławeckim odbył się festyn rodzinny pod hasłem – „ZDROWA, EKOLOGICZNA RODZINA”. Zorganizowany tego dnia piknik rodzinny był finałem projektu edukacyjnego „Ekoludki o świat dbają, zdrowe życie wybierają”.

Przedszkole realizowało do projektu również inne działania związane z propagowaniem ekologicznego trybu życia i zachęcaniem dzieci i rodzin do proekologicznych działań. 17 maja odbył się konkurs recytatorski „Mój świat”, w którym dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Swoje zdolności manualne mogły także zaprezentować dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym „Mój świat, sport, zdrowe żywienie – naszych rodzin postanowienie”. Ogłoszenie wyników i odbiór nagród miało miejsce na pikniku. Zakończone również zostały działania w ramach ogólnopolskiej akcji Listy Dla Ziemi – Sprzątanie Świata,  segregacja śmieci, zbierania zużytych baterii oraz plastikowych nakrętek,  zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych ze schroniska w Dobrzynce, rysowanie Listów Dla Ziemi.  Ostatnim zaplanowanym konkursem, w którym przedszkolaki zaprezentują swoje zdolności wokalne  będzie konkurs piosenki o tematyce ekologicznej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych imprezą do przedszkola na dzień 30 maja.

Podczas festynu rodzinnego prowadzonego przez animatora imprez artystycznych p. Marcina zaprosiliśmy rodziny do uczestnictwa w zabawach sportowych „Potyczki Rodzinne”. Były to konkurencje sportowe z elementami: rzut piłeczką do kosza, slalom z piłką, bieg z przeszkodami, kręceniem hula-hop itp. Rywalizacja motywowała wszystkich do zaprezentowania swoich umiejętności sportowych na najwyższym poziomie.  Każda konkurencja była nagradzana nagrodami, a wręczali je burmistrz Górowo Ił. p. Jacek Kostka, przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej p. Justyna Raczyńska oraz dyrektor przedszkola p. Jolanta Wirboł.

Z myślą o pozostawieniu w ogrodzie przedszkolnym rodzinnej pamiątki, chętnym zaproponowano sadzenie rodzinnego drzewka. Każde drzewko będzie rosło z imienną tabliczką przez następne lata. Pomysł ten cieszył się ogromnym zainteresowanie wśród rodzin. Pomimo tego że, trzeba było czekać w długiej kolejce na posadzenie drzewka, chętnych nie brakowało. W jedno popołudnie wokół przedszkola wyrosło 30 drzewek liściastych i iglastych.

Atrakcje przygotowane zostały z myślą o wspólnej rodzinnej, wesołej zabawie. Dzieci wyszalały się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni, inne ze smakiem zajadały grillowane kiełbaski, lody, popcorn, a pamiątką z pikniku było zdjęcie wykonane w foto-budce.

Dziękujemy wszystkim za zabawę i zapraszamy za rok.

Jolanta Fornalska

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content