Z zakończeniem roku szkolnego uczniowie górowskiej szkoły podstawowej zakończyli także dodatkowe szkolenie z zajęć komputerowych.

 

Projekt nosił nazwę TIK-TAK i był koordynowany przez panią Izabelę Krzyszychę oraz Katarzynę Usowicz z Olsztyna. Celem projektu było rozwijanie umiejętności z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz rozwijanie kompetencji informatycznych w zakresie szkoły podstawowej.

Projekt TIK-TAK wprowadzając uczniów w tajniki technik komputerowych uczył ich nowoczesnego planowania współczesnych wydawnictw, redagowania publikacji w wirtualnej rzeczywistości, właściwego komponowania fotografii, obróbki i adiustacji tekstów do filmów przy jednoczesnej dbałości o prawa autorskie oraz poszanowania godności innych osób. Uczniowie także projektowali własne plakaty zachęcające do zapoznawania się z ich produkcjami.

Oddzielne zajęcia (w ramach projektu) poświęcone zostały omówieniu praw autorskich, praw jednostki do wizerunku, a także różnym rodzajom niebezpieczeństw czekających na użytkowników, którzy w sposób nieodpowiedni korzystają z sieci. Z założenia uczeń powinien w przyszłości, po utrwaleniu i odpowiednim rozwinięciu, prawidłowo korzystać z dobrodziejstw współczesnej techniki oraz elektroniki przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na obecność i potrzeby innych uczestników. „Żyjemy we wspólnocie, gdzie każdy ma swoje miejsce i każdego należy uszanować”.

Prowadzący szczególny nacisk kładli na umiejętność unikania pułapek zastawianych na młodych ludzi w cyberprzestrzeni przez nachalnych reklamodawców i osoby, które należy kojarzyć z działalnością przestępczą.

Zajęcia prowadzone były w dziesięciu grupach na komputerach dostarczonych do szkoły w ramach projektu. Zakończyły się wręczeniem certyfikatów potwierdzających odbycie kursu poszerzającego wiedzę informatyczną.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content