Bardzo ważne wydarzenie dla rozwoju naszego lokalnego sportu (tuż przed meczem z Bartoszycami) miało miejsce w sobotę 12 sierpnia 2017 r. w pomieszczeniach Górowskiego Klubu Sportowego CRESOVIA. Tego dnia, w obecności zaangażowanych działaczy, została podpisana umowa partnerska pomiędzy Markiem Kierulem, właścicielem Firmy Remontowo-Budowlanej MARGES-BUD a GKS CRESOVIA reprezentowanej przez Prezesa Klubu Grzegorza Danilewicza.

Celem podpisanej umowy, jak czytamy w dokumentach, jest popularyzacja i intensyfikacja udziału młodzieży w zajęciach sportowych, a w szczególności:

– aktywne spędzanie wolnego czasu,

– współpraca w celu rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży w ramach działalności GKS CRESOVIA Górowo Iławeckie,

– współpraca w aktywizacji treningów w piłkę nożną,

– upowszechnianie wiedzy i umiejętności o grze w piłkę nożną wśród uczestników (trenujących) i kibiców,

– Wspieranie udziału w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Piłki Nożnej na wszystkich poziomach,

– współdziałanie w organizowaniu turniejów i festynów,

– stwarzanie utalentowanej sportowo młodzieży możliwości osiągania wysokiego poziomu sportowego i udziału w systemie zawodów sportowych.

Warto nadmienić, ze pan Marek Kierul od lat jest przedsiębiorcą zaangażowany w rozwój sportu lokalnego w Górowie Iławeckim i sponsorem wielu organizowanych w mieście przedsięwzięć.

Przy GKS CRESOVIA działa, między innymi, Akademia Piłkarska, głównym celem której jest zaangażowanie dzieci w aktywne spędzanie czasu wolnego poprzez wszechstronne zajęcia z piłki nożnej. Udział w zajęciach akademii do dzisiaj zadeklarowało ponad 120 dzieci z terenu miasta i gminy Górowo Iławeckie.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content