Sport szkolny w sobotę 23 września w naszym regionie zdominowały wojewódzkie XXIV „Biegi Przełajowe Droszewo 2017”.

Zostały one zorganizowane w ramach powiatowego projektu „Sportowy Powiat Olsztyński”. Wzięły w nich udział szkoły podstawowe i gimnazja z terenu całego naszego województwa.

Zawodnicy mieli nieprzeciętną okazję zaprezentować się sześciu kategoriach wiekowych. Biegacze reprezentujący górowską szkołę podstawową wystąpili w dwóch najmłodszych kategoriach.

Wśród dziewcząt trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła uczennica Julia Żukowska, natomiast Wiktoria Janoszczyk była dziesiąta. Warto zaznaczyć, że w tej kategorii wiekowej wystąpiło 76 zawodniczek. Wśród chłopców najlepszy nasz zawodnik, Marek Bobel, zajął 13 miejsce (na 99 startujących).