Opublikowane niedawno przez nas fotografie ilustrujące życie kulturalne Górowa Iławeckiego w latach 1970 – 1990, ocalone od zagłady na wysypisku, wywołały żywą reakcję osób na tych fotografiach uwiecznionych oraz ich przyjaciół.

Na samych rozmowach i sentymentalnych wspomnieniach jednak się nie skończyło. Znalazły się osoby, które chętnie podzieliły się dawnymi zdjęciami z domowych archiwów. Kilka przyniósł pan Antoni Szafranowicz, mieszkaniec Górowa Iławeckiego „od zawsze”.

Ten fotograficzny zapis przeszłości (lata 1960-te ubiegłego wieku) to, między innymi, członkowie drużyny piłkarskiej przed „zakładowym meczem piłki nożnej” o puchar dyrektora, muzycy orkiestry działającej przy domu kultury w Górowie Iławeckim (grało w niej czterech braci Szafranowiczów), orkiestra dęta podczas obchodów święta 1 Maja, robotnicy przy pracach konserwacyjnych przed kościołem ewangelickim (1958 r.)

Mamy też kilka nocnych fotografii Górowa Iławeckiego z lat 1970. Ich autorem jest pan Tadeusz Rumbuć, prowadzący przez dziesięciolecia miejscowy zakład fotograficzny. Jest on także autorem większości zdjęć prezentowanych w poprzednim materiale. Powstały one w wyniku jego współpracy z ówczesnym dyrektorem domu kultury panem Marianem Fesnakiem.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content