Znamy określenie „złota jesień” i wiemy, że odnosi się ono do przepięknych dni malowanych słońcem i barwnych, różnokolorowych liści opadających z drzew, a potem  tworzących niezwykłe dywany w parkach, lasach i na polach.

Lecz jesień, to także ta szczególna pora roku, kiedy w całym kraju zbieramy różnorodne płody z ogrodów, ogródków i pól. Tymi płodami są popularne (i też bardziej egzotyczne) warzywa, które potem odpowiednio przygotowane, pojawiają się na naszych stołach.

Warzywa są także doskonałym materiałem, z którego można tworzyć przeróżne stworki i kompozycje (chociażby osławiona dynia z płonącą świecą wewnątrz).

Zorganizowany po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim konkurs na warzywne zwierzątko kolejny raz pokazał, że fantazja bywa nieograniczona. Słonie, koty, pieski, świnki, owady, różne ptaszki, pingwiny, żółwiki, jeżyki  oraz mnóstwo innych zwierzątek, wykonanych własnoręcznie przez uczniów, bądź z niewielką pomocą dziadków i rodziców stanęły obok siebie na wystawie otwartej w szkole rankiem 26 września.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content