Miłą niespodziankę sprawili funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim rankiem w poniedziałek 11 grudnia chórzyści z miejscowej szkoły podstawowej, pojawiając się w jej progach.

Dzieci, wraz ze swoim dyrygentem, p. Mironem Maciopą, przyszły do żołnierzy z niezwykłym, ale jak że miłym, upominkiem – wiązanką kolęd i świątecznych pieśni bożonarodzeniowych.

Miłych gości powitał komendant placówki ppłk Sławomir Ciok. W spotkaniu opłatkowym, prócz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych placówki uczestniczyli także: ksiądz kapelan Piotr Pysz, Burmistrz Górowa Iław. p. Jacek Kostka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Górowo Iław. p. Ryszard Ziemblicki, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy razem” p. Piotr Baczewski, dyrektorzy Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku p. Beata Wolska i p. Agnieszka Gorzycka, dyrektorzy szkoły podstawowej p. Dariusz Hawrylec i p. Mirosław Tchórz.

Kolędy, które zaprezentowały dzieci, wykonane z wielkim zaangażowaniem i pietyzmem, od razu wprowadziły w miły, odświątny nastrój wzmocniony dodatkowo zapachami świątecznych dań ustawionych na stole. Za koncert chórzyści obdarowani zostali upominkami.

Po odmówieniu modlitwy i przełamaniu się opłatkiem, obecni zasiedli do wspólnego posiłku.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content