Miłym akcentem poniedziałkowego przedpołudnia 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim było spotkanie literackie z Tomaszem Matuszewskim – organistą, kompozytorem, anglistą, tłumaczem, a przede wszystkim utalentowanym poetą. Organizatorem tego szczególnego spotkania była biblioteka szkolna – w ramach spotkań z niebanalnymi, ciekawymi ludźmi z pasją.

Przedstawiając się uczniom poeta powiedział, że jego życiowe credo, to rozwijanie swoich pasji. On sam uwielbia grać na fortepianie oraz bawić się słowem. Szczególnie pasjonuje się fonetyką i lubi porównywać na poziomie poetycznym zwroty frazeologiczne w różnych językach.

Prowadząc swoją szczególną lekcję, literat wciągnął dzieci do dialogu proponując zabawy słowne, np. skojarzenia oparte na znaczeniu poszczególnych kolorów, zaskakujące łączenia wyrazów tak, aby złożone z nich zwroty zyskiwały nowe znaczenia itd. Mówił także o instrumentach muzycznych i poezji satyrycznej.

Czas, spędzony na rozmowie z panem Tomaszem Matuszewskim, z całą pewnością należy zaliczyć do zajęć uczących i pozytywnych, zupełnie innych niż namiętne wciskanie przycisków smartfona.

Spotkanie w górowskiej Szkole Podstawowej przebiegło po hasłem „Z ławy szkolnej”.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content