Już nie tylko w gimnazjum ale i w obecnej Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności gry w królewską grę, jak ją niektórzy nazywają – szachy.

W poniedziałek 18 grudnia, w pomieszczeniach szkoły przy ul. Szkolnej, odbył się turniej szachowy o puchar dyrektora Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim w kategorii wiekowej – klasy IV-VI. Uczestniczyło w nim 9 uczniów. Zwyciężył uczeń klasy IV a Filip Olejniczak, który nie przegrał żadnej partii. Drugie miejsce zajął Maciej Kraft z klasy VI a, natomiast trzecie Wojtek Kotulski z klasy IV a. Turniej odbył się systemem szwajcarskim. Każdy z zawodników rozegrał po siedem partii. Dalsze miejsca w turnieju zajęli: B. Bachanowicz, K. Owczarek, A. Molestak, D. Gorlaga, P. Biedulski i G. Zieliński.

W najbliższą środę rozegrana zostanie kolejna tura turnieju – kategoria klas VII szkoły podstawowej i klas  gimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają dyplomy, a zwycięzcy również medale.

Warto jeszcze dodać, że również najmłodsi uczniowie wezmą udział w turnieju, który odbędzie się jeszcze przed feriami. Obecnie najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej, tj. klasy pierwsze, uczestniczą cyklicznie w zajęciach nauki gry w szachy. Zajęcia te odbywają w poniedziałki i środy. Uczestniczy w nich łącznie 27 uczniów.

Zajęcia szachowe, dla chętnych odbywają się we wtorki w godz. 13.30-15.00 w szkole przy ul. Sikorskiego 22 a w środy w godz. 12.30-14.00 w szkole przy ul. Szkolnej 4.

Turniej zorganizował i poprowadził p. Roman Petrecki, który jest również opiekunem koła szachowego.