Po pięciotygodniowej przerwie w rozgrywkach III Ligi TEAM CRESOVIA Górowo Iławeckie spotkał się z beniaminkiem ligi MAZURIA Volley Giżycko na hali gimnastycznej SP Górowo Iław. w sobotę 13 stycznia 2018 r.

W pierwszym secie gra z obu stron nie wyglądał zbyt okazale. Duża ilość błędów z obu stron obniżała poziom widowiska. Od samego początku lekką przewagę punktową (1-2 punkty) wypracowali sobie goście. Dwukrotnie miejscowi odrobili trzypunktową stratę, jednak w końcówce trzy proste błędy miejscowych sprawiły, że pierwszego seta 25:20 wygrali goście.

W drugim secie dwie zmiany na pozycjach środkowego i przyjmującego zmieniły znacząco obraz gry. Miejscowi nie popełniali już prostych błędów i pojawiły się w ich wykonaniu ciekawe akcje, po których raz za razem kibice mogli ich oklaskiwać. Szybko uzyskana przewaga (13:7) pozwoliła gospodarzom na spokojniejszą grę, po której zwycięstwo 25:16 w tym secie stało się faktem. Kolejny set to kopia poprzedniego. Szybkie uzyskanie kilkupunktowej przewagi i spokojne kontrolowanie wyniku do końca seta i przekonywujące zwycięstwo 25:16 wskazywało, że czwarty set będzie najprawdopodobnie ostatnim w tym meczu. W pewnym momencie przewaga wynosiła 12 punktów (20:8) i było wiadomo, że ten set będzie ostatnim. Zwycięstwo 25:12 i w całym meczu 3:1 pokazało kto był zdecydowanie lepszy.

Dyspozycja siatkarzy TEAM-u nie jest jeszcze zadowalająca, ale miejmy nadzieję, że do najważniejszych meczy w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej zawodnicy Cresovii zdążą się znacznie lepiej przygotować. Nagrodę MVP za ten mecz ponownie organizatorzy przyznali Patrykowi Kulpace, który był najrówniej grającym zawodnikiem gospodarzy.

Zaległy mecz z drużyną CSiR Pałac Kamieniec TEAM Cresovia rozegra 27 lutego 2018 roku o godz. 19,00 w Suszu.

Skład górowskiego zespołu: Jerzy Tatol, Maciej Budny, Mateusz Budny, Marcin Kaszubat, Jacek Kawiecki, Patryk Kulpaka, Maciej Pichłacz (libero) oraz Marcin Kawiecki, Krystian Wojtkiewicz.