Przechowywane w albumie albo w pudełku po czekoladkach, często już pożółkłe fotografie dokumentujące rodzinne spotkania, święta, wycieczki czy szkolne uroczystości to skarb bezcenny, bowiem zatrzymały one i uwieczniły te szczególne chwile, do których od czasu do czasu chętnie powracamy.

Wspominamy sobie wówczas dawne lata, twarze przyjaciół i znajomych, wydarzenia i nawet to, na co wtedy niewielką zwracaliśmy uwagę, dzisiaj wydaje się wydarzeniem miłym, budzącym uśpione emocje kryjące się w najgłębszych jej zakamarkach pamięci. Z całą pewnością większość z nas z wielkim sentymentem wspomina szkolne lata, koleżanki i kolegów, którzy może dzisiaj mieszkają gdzieś daleko, a niektórych być może nie ma już wśród nas.

Garść wspomnień dotarła do nas razem ze zdjęciami z prywatnego archiwum długoletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim pani Krystyny Karskiej. Ilustrują one przede wszystkim wydarzenia z lat 1960-1970, natomiast najstarsze datowane jest 1955 rokiem. Zdjęć jest dużo. Spójrzmy na niektóre z nich.

Pierwsze zdjęcie jest opatrzone napisem: Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Podstawowego w Górowie Iławeckim.

 

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content