Słoneczne, aczkolwiek nieco chłodne niedzielne popołudnie 18 marca zachęciło wielu mieszkańców Górowa Iławeckiego do dłuższych spacerów z rodziną, czy też w pojedynkę. Nie zabrakło na trasach także miłośników joggingu czy trekkingu.

A pospacerować było gdzie. Można było, na przykład, udać się w okolice ulicy Przemysłowej i osiedla Bema i popatrzeć sobie, jak przebiega realizacja programu „Rewaloryzacja obszaru doliny rzeki Młynówki w Górowie Iławeckim”.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Górowo Iławeckie odnajdujemy dokumenty informujące, że rewaloryzacją zajęła się firma NAZALI-NAFT i wywiąże się z zadania za sumę 1.430.192,24 zł. Z opisu projektu budowlanego wynika, że mieszkańcy Górowa Iławeckiego otrzymają wkrótce do dyspozycji szlak turystyczny o nawierzchniach dostosowanych do ruchu pieszego i jezdnego wraz z bezpieczną infrastrukturą towarzyszącą – miejscami do wypoczynku z ławkami, koszami na śmieci i tablicami informacyjnymi.

Prace rewaloryzacyjne trwają, o czym może się przekonać każdy spacerowicz i miłośnik środowiska naturalnego. W ramach tych że prac uregulowany ma być obszar po starym korycie rzeki, co jest niezwykle istotne z tej przyczyny, że Młynówka, szczególnie jesienią, potrafi być rzeczką dosyć krnąbrną.

Zupełnie możliwe, że prezentowane aktualnie widoki z jesieni i wiosny wkrótce pozostaną wspomnieniem.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content