Polska piłka nożna – dziecięca i młodzieżowa wymaga reform. Dostrzegając ten, właściwie palący, problem, władze Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiły, że szkolenie najmłodszych zawodników będzie jednym z priorytetów ich działalności.

Rozpoczęła się realizacja tego zamierzenia, rezultatem której jest Mobilna Akademia Młodych Orłów mająca na celu odwiedzenie kolejno wszystkich 21 powiatów w naszym województwie w celu wyłowienia talentów piłkarskich.

Pierwsze konsultacje w powiecie bartoszyckim odbyły się 5 kwietnia w pomieszczeniach klubowych i na stadionie miejskim w Górowie Iławeckim. W czasie trwania konsultacji trenerzy Adam Łopatko oraz Grzegorz Żytkiewicz omówili i przedstawili „Główne filary szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce”, a następnie odbyła się przykładowa jednostka treningowa w kategorii U-11, która zawierała wybrane elementy gry w piłkę nożną na danym etapie szkolenia. Całość szkolenia zakończyła gra selekcyjna w kategorii U-11 oraz U-13.

W czasie prowadzenia zajęć trenerzy Mobilnej Akademii Młodych Orłów mają możliwość obserwowania większej ilości zawodników, dzięki czemu mogą dokonać typowania piłkarskich talentów nawet w najmniejszych miejscowościach. Ta praca ma na celu monitorowanie ich rozwoju, a także powoływanie na dalsze konsultacje MAMO. Kolejne konsultacje w powiecie bartoszyckim planowane są na 29 maja w Bartoszycach.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content