Sobotni poranek 5 maja (słoneczny i pogodny) był dla członków i sympatyków górowskiego klubu motocyklowego ZJAWA symbolicznym początkiem sezonu 2018.

Wprawdzie motocykle, dosiadane przez mniej cierpliwych jeźdźców, na szosach pojawiły się już znacznie wcześniej, lecz wspólne rozpoczęcie sezonu miało miejsce właśnie w sobotę.

Właściciele „stalowych rumaków” ze ZJAWY, a także przybyli koledzy z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego, rankiem pojawili się na parkingu przed szkołą, aby przed wyruszeniem w zaplanowaną wcześniej trasę wziąć udział w briefingu fotograficznym. Następnie przejechali się uliczkami miasteczka, kończąc paradę złożeniem kwiatów na mogiłach tych, którzy już w trasę nie wyruszą.

Dalsza droga powiodła do Plut, gdzie na jeźdźców czekał już w progu pięknie odnawianego kościoła św. Wawrzyńca ks. Jan Puławski, nieformalny kapelan górowskich motocyklistów, sam także wielki sympatyk tych pojazdów, a również i ich kolekcjoner.

Msza odprawiona została w intencji motocyklistów w danym okresie roku. Modląc się o łaskę opatrzności na szlaku, kapłan apelował też o rozsądek i opanowanie, dzięki czemu jak wspólnie rozpoczęliśmy sezon jeździecki, tak że samo będziemy mogli w stosownym czasie wspólnie go zakończyć.

Uroczystość zakończyła się poświęceniem pojazdów.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content