Jakże miło i wesoło rozpoczęli zajęcia dydaktyczne uczniowie górowskiej podstawówki i przedszkola miejskiego w poniedziałek 21 maja. Otóż tego dnia zawitali do nich aktorzy Teatru Króla z Łodzi z przedstawieniem-bajką o tematyce profilaktycznej „Przygody zazdrosnego Liliputka”.

Interaktywne spektakle dla dzieci przygotowywane są przez Teatr w ten sposób, żeby poprzez wspólną zabawę przekazywać im zasady dobrego wychowania zawierające się w niby od dawna wiadomych i stosowanych w życiu codziennym prostych, ogólnoludzkich zasadach:

– szanuj drugiego człowieka,

– szanuj różnice wynikające z bycia innym,

– nie kłam,

– nie zazdrość,

– pomóż drugiemu w potrzebie,

– wezwij pomoc,

– nie przechodź obojętnie,

– nie używaj brzydkich słów.

Spektakl jednocześnie propaguje profilaktykę przeciw uzależnieniom, zawierającą się w hasłach:

– nie dotykaj papierosa,

– nie dotykaj alkoholu,

– nie dotykaj tabletek.

W bajce „Przygody zazdrosnego Liliputka” wystąpiły postaci znane dzieciom doskonale z filmów animowanych, reprezentujące określone charaktery: Świerszcz, to wyniosły, zarozumiały, a jednocześnie zazdrosny bohater spektaklu, Mrówka ma pozytywne nastawienie do życia i pokazuje, jak pomagać innym, także i dobrym słowem, Pajęczyca myśli tylko o korzyściach, które może mieć od spotkanych na swojej drodze osób, Pszczoła, to pracowity i uczynny owad, którego lubią wszyscy.

Spektakl prowadzony jest w ten sposób, że spotkany na jego początku Świerszcz, dzięki innym, pojawiającym się w bajce osobom, powoli zmienia się z pyszałka w rozsądnego i pomocnego wszystkim Konika Polnego.

Doskonała gra aktorów, ubranych w kostiumy bajkowych bohaterów, szybka i celna reakcja na zachowanie dziecięcej publiczności powoduje, że szybko utożsamia się ona z bajkowymi bohaterami i pomaga im szczęśliwie pokonywać napotkane na swojej ścieżce życiowej trudności. Całość spektaklu opatrzona jest odpowiednio dobraną muzyką oraz efektami świetlnymi.

Ten dzień, z całą pewnością uczniowie mogą zaliczyć do tych najbardziej udanych i spędzonych pozytywnie.

Z artystami do Górowa Iławeckiego przyjechał dyrektor artystyczny i menadżer łódzkiego Teatru Króla p. Tadeusz Pyć.

Przedstawienie było sponsorowane przez UM w Górowie Iławeckim ze środków przeznaczonych na profilaktykę. Organizacją całości zajął się pełnomocnik ds. RPA i M Roman Petrecki.

Facebooktwitter

Do pobrania

Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
pdf Plakat 2 MB 330

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content