Dzieci i młodzież, odświętnie ubrani, z wiązankami kwiatów w ręku, podążający pod koniec czerwca do swoich szkół, nieodmiennie oznaczają, że właśnie kończy się rok szkolny, a zaczynają się wakacje.

W większości szkół uroczystość zakończenia roku szkolnego, przypadająca w tym roku na 22 czerwca, obchodzona była przed południem, tak więc praktycznie wakacje rozpoczęły się dla utrudzonych codziennymi zmaganiami z nauką uczniów (nie wspominając już o nauczycielach) tego samego piątkowego popołudnia.

W Górowie Iławeckim, o czym niejednokrotnie wspominaliśmy, na wszystkich poziomach edukacji, poczynając od przedszkolaków, na maturzystach kończąc, mamy niemal tysiąc uczących się, którzy właśnie dzisiaj (pomijając uczniów klas maturalnych i kończących się gimnazjów) po uroczystościach w szkołach udali się do swoich domów dzierżąc w dłoniach świadectwa zawierające  indywidualne zapisy o osiągnięciach edukacyjnych i innych.

Koniec roku szkolnego oznacza u nas także mniej młodych ludzi i dzieci na ulicach w wakacyjne miesiące i, w pewnej mierze, wolniejszy, bardziej senny tryb życia w tym czasie.

W drugim roku reformy edukacji w Polsce wakacje rozpoczęło prawie pięć milionów uczniów, a ponad 350 tysięcy z nich otrzymało pierwsze w życiu świadectwo – ukończenia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Tegoroczna przerwa w nauce potrwa 73 dni.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content