Podsumowanie pierwszego semestru edukacji 2018/2019 w górowskim Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, które odbyło się w sobotę 9 lutego, stało się wydarzeniem symptomatycznym, albowiem była to niejako symboliczna refleksja nad 50-leciem średniego szkolnictwa ukraińskiego w mieście.

Zgromadzeni w szkolnej sali widowiskowej uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, w pierwszej kolejności, na prośbę dyrektor p. Olgi Sycz, minutą ciszy uszanowali pamięć tragicznie zmarłego wybitnego samorządowca, prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Omawiając bieżącą pracę szkoły dyrektor z satysfakcją odnotowała szereg aktualnie realizowanych przedsięwzięć oraz projektów edukacyjnych powodujących, że zespół szkół jest nie tylko placówką oświatową ale także solidnym centrum wychowawczo-edukacyjnym, kulturalnym i sportowym z szeroką ofertą dla uczących się. Przedstawiła także zgromadzonym osiągnięcia przedmiotowe i sportowe uczniów zespołu szkół na poziomie województwa, a nawet kraju. Oddzielne miejsce w sprawozdaniu z pracy dydaktyczno-wychowawczej zostało poświęcone rozbudowanemu systemowi stypendialnemu, dzięki któremu uczniowie mają realne korzyści z jak najlepszych wyników w nauce i sporcie.

Wiele miłych słów w podzięce za pracę szkoły skierowali do grona pedagogicznego rodzice uczących się tutaj dzieci i młodzieży oraz przedstawiciele wojewódzkich i miejscowych organów samorządowych. Bardzo ciekawą ofertę edukacyjną dla absolwentów szkoły zaproponowali pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Zwyczajowo uroczystość zakończył koncert szkolnych zespołów artystycznych.

Autor: Bohdan Tchórz

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content