– w ramach Mobilnej AMO trenerzy szkolili się w Górowie

Po raz kolejny, już piąty, na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim miało miejsce planowe spotkanie Mobilnej Akademii Młodych Orłów w naszym powiecie. Tego dnia, w czwartek 21 lutego, odbyło się tutaj darmowe szkolenie trenerów piłki nożnej i nauczycieli wychowania fizycznego w ramach projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Prowadząc zajęcia teoretyczne w sali wykładowej trenerzy koordynatorzy Adam Łopatko oraz Grzegorz Żytkiewicz wielokrotnie podkreślali, że głównym wyznacznikiem poziomu gry drużyny piłkarskiej są umiejętności poszczególnych zawodników a najskuteczniejszym środkiem do takiego działania jest trening indywidualny. Szczególnie na tym aspekcie szkolenia i gry należy się więc skupić, aby osiągnąć oczekiwany sukces.

Po części teoretycznej odbyła się na hali sportowej z udziałem chłopców z górowskiej akademii przykładowa jednostka treningowa w kategorii U-11, która dotyczyła „Rozwoju percepcji”. Natomiast całość szkolenia zakończyła gra selekcyjna w kategorii U-11 oraz U-13.

B.T.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content