Gorowo.pl

Policja w Górowie Iławeckim ma nowy komisariat

Od wtorku 16 kwietnia Komisariat Policji w Górowie Iławeckim ma już nową, stałą siedzibę, którą stał się dawny budynek administracyjny Nadleśnictwa Górowo Iławeckie przy ul. Sikorskiego.

Komisariat, do niedawna mieszczący się w budynku przy ul. Kościuszki, z uwagi na niezadawalający stan techniczny, nie mógł spełniać swojej funkcji. Został on wyłączony z użytkowania, natomiast górowscy policjanci zaczęli pełnić służbę w niedużym pomieszczeniu w ratuszu miejskim udostępnionym przez Urząd Miasta Górowo Iławeckie oraz w pomieszczeniach Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Budynek Nadleśnictwa po przeprowadzeniu niezbędnego remontu i przystosowaniu go do pełnienia nowej funkcji został oddany do użytku.

Na uroczystość otwarcia nowej siedziby Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim przybyli: zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Jan Markowski, wicemarszałek woj. Warmińsko-Mazurskiego Miron Sycz, starosta bartoszycki Zbigniew Nadolny, burmistrza Górowa Iław. Jacek Kostka, przedstawicieli gminy Górowo Iławeckie, radni, przedstawicieli służb mundurowych oraz prokuratury, a także Komisariatu Policji w Górowie Iław. oraz kierownictwo KPP w Bartoszycach z komendantem mł. insp. Przemysławem Fiertkiem.

Po zakończeniu uroczystej zbiórki budynek został poświęcony przez miejscowych księży – ks. kanonika Józefa Gawrylczyka – proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Górowie Iławeckim i ks. mitrata Jana Łajkosza – proboszcza parafii greckokatolickiej w Górowie Iławeckim.

Nadleśnictwo Górowo Iławeckie przekazało budynek w użytkowanie Policji na wniosek Burmistrza Pana Jacka Przemysława Kostki za zgodą Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr inż. Andrzeja Koniecznego.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*