Przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, przeplatanej słońcem, zachmurzonym niebie, popadującym od czasu do czasu deszczu i zaledwie kilkoma stopniami na plusie górowscy bajkerzy (motocykliści) zrzeszeni w lokalnym klubie ZJAWA w pierwszą sobotę maja symbolicznie rozpoczęli sezon jeździecki. Symbolicznie, ponieważ wielu, niekoniecznie nawet nieformalnie zrzeszonych, dosiada swoich stalowych rumaków już od wielu dni, a nawet tygodni.

Początek sezonu to okazja do spotkania się, przywitania z dawnymi koleżankami i kolegami, zapoznanie się z nowoprzybyłymi miłośnikami jednośladów, pochwalenie się nowymi nabytkami. Jest to także dzień przeznaczony na wspólną sesję fotograficzną na tle jakiejś ciekawej i niebanalnej scenografii, paradę ulicami miasteczka, złożenie kwiatów na grobach tych, którzy odeszli zbyt wcześnie oraz modlitwa i wspólny udział w mszy świętej.

Sobota 4 maja to dla nas dzień szczególny, bowiem właśnie 4 maja został oficjalnie ustanowiony w 2002 r. jako Międzynarodowy Dzień Strażaka. Kościół Katolicki w Polsce obchodzi uroczystość św. Floriana od setek lat. Św. Florian jest przede wszystkim czczony w całej Polsce głównie jako patron strażaków i straży pożarnej.

Mszę w intencji motocyklistów odprawił ks. Jan Puławski, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Plutach, nieformalny duszpasterz górowskich motocyklistów.

Drodzy, dobrze jest, kiedy człowiek w życiu ma pasje i zainteresowania. Wówczas nie gnuśnieje, nie staje się zwyczajnym wyrobnikiem załatwiającym sprawy, które musi. Nas łączy wspólna pasja, to są koła, dzięki którym poruszamy się do przodu. Otóż dziękujmy Bogu, że dał kiedyś człowieka, który je wymyślił. Dziękując Bogu za technikę, prośmy jednak też, aby dał nam bystre oko i dobrą rękę, byśmy poruszali się po drogach bezpiecznie, byśmy nigdy, ani sobie, ani nikomu innemu nie wyrządzili krzywdy, a za rok znowu spotkali się w tym samym gronie.

Po Mszy św. przybyłe do Plut jednoślady oraz inne pojazdy mechaniczne poświęcone zostały na nadchodzący sezon.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content