Jednym z obszarów działalności istniejącego w Górowie Iławeckim od 1991 r. niemieckiego Stowarzyszenie “Natangia” w Górowie Iławeckim jest cykliczne organizowanie spotkań połączonych z odkrywaniem kart historii miasta i najbliższej okolicy.

Lekcje, często prowadzone przez miejscowych krajoznawców i pasjonatów lokalnej historii, połączone bywają niejednokrotnie z pieszymi, bądź rowerowymi wycieczkami w określone wcześniej miejsca, i ich podsumowaniem bywa wspólne przeglądanie zachowanych, archiwalnych zdjęć zgromadzonych z kart dawnych wydawnictw i bogatych zasobów Internetu.

Wycieczki oraz zdjęcia (dawne i współczesne), to doskonały materiał do ożywionych rozmów, ponieważ dotyczą one, szczególnie dla osób starszych, wspomnień z dzieciństwa. Jak często okazuje się w rozmowach, o jednym i tym samym miejscu każdy może powiedzieć coś nowego uzupełniając tym samym lokalną, wspólną barwną historię.

Tematem ostatniego spotkania i wycieczki rowerowej, zorganizowanych w sobotę 25 maja, były istniejące w Górowie Iławeckim (a także i te, o których pozostało tylko wspomnienie) zbiorniki wodne i związana z nimi, zachowana architektura.

Spotkanie tradycyjnie odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content