Przeprowadzona ostatniego dnia maja IX sesja Rady Miasta Górowo Iławeckie miała w głównej mierze, o czym na wstępie poinformował przewodniczący Andrzej Kinal, przede wszystkim charakter informacyjny.

Przewodniczący powitał przybyłych zaproszonych gości prosząc ich o zabranie głosu i zaprezentowanie przygotowanych sprawozdań.

Radni oraz mieszkańcy Górowa Iławeckiego (ci chyba jednak w większości wirtualnie, ponieważ „niesłużbowo” w audytorium górowskiego domu kultury pojawiła się raptem jedna osoba) zatem wysłuchali referatów: burmistrza z działań i prac dotyczących realizacji uchwał RM między sesjami; o stanie ochrony przeciwpożarowej w mieście za 2018 r.; o stanie sanitarno-higienicznym w mieście za 2018 r.; o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego za rok 2018; o przebiegu akcji zimowej 2018/2019.

Rada Miasta Górowa Iławeckiego przyjęła szereg uchwał przewidzianych porządkiem obrad, a także na ręce administracji radni Klub Radnych “NASZEMU MIASTU” złożyli kilka pisemnych wniosków i interpelacji dotyczących funkcjonowania miasta.

Przewodniczący Rady razem z burmistrzem opowiedzieli o zbliżających się XXVIII Dniach Górowa, które w tym roku połączone zostaną z festiwalem miasteczek Cittaslow. Impreza przewidziana została na trzy dni. Jej początek to piątek 28 czerwca. Program całości jest imponujący i zawiera wiele ciekawych propozycji dla mieszkańców i gości.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content