Dwa dni (1 i 2 czerwca) spędzili zawodnicy Akademii Piłkarskiej Cresovii na stadionie miejskim w Dobrym Mieście, uczestnicząc w VI Memoriale im. Piotra Karpiniaka, w ramach którego rozgrywane były turnieje piłkarskie „Mini Mundial” oraz „Mała Liga Mistrzów”. Było to poważne wydarzenie sportowe, a przede wszystkim wielkie święto z okazji obchodów „Dnia Dziecka”.

W pierwszym dniu rywalizacji do ścisłego finału Ligi Narodów dotarła reprezentacja Meksyku reprezentowana przez naszych młodzików w ramach turnieju piłkarskiego „Mini – Mundial” (dla rocznika 2007). Niestety w tym ostatnim najważniejszym dla naszych zawodników meczu lepsza okazała się reprezentacja Hiszpanii pokonując naszych Meksykan 4:2, niemniej obserwując mecze grupowe i mimo nieco słabszych występów na tym etapie, chłopcy pokazali charakter w fazie pucharowej, co zaowocowało zajęciem drugiego miejsca w Lidze Narodów i wspaniałym prezentem na obchodzony właśnie tego dnia Dzień Dziecka.

Mecze grupowe :

  • Meksyk – Chorwacja 1:2 (Wilk K),
  • Meksyk – Belgia 1:5 (Żurawski A),
  • Meksyk – Francja 1:2 (Żurawski A).

Po meczach grupowych dwa pierwsze zespoły grały w Mundialu, dwa ostatnie grały w Lidze Narodów w systemie pucharowym:

  • Meksyk – Włochy 4:2 (Kotulski W, Wilk K, Urawski P, Żurawski A),
  • Meksyk – Polska 5:0 (Kotulski W, Żurawski A – 2, Wilk K – 2),
  • Meksyk – Francja 7:2 (Wilk K – 3, Urawski P, Bachanowicz B, Żurawski A – 2),
  • Meksyk – Hiszpania 2:4 (Wilk K, Urawski P) – finał.

Drugi dzień rozgrywanego memoriału należał do zawodników z rocznika 2009, którzy uczestniczyli w turnieju piłkarskim Mała Liga Mistrzów. Naszą akademię reprezentowała drużyna Orlików, która podczas losowania została zespołem Chelsea Londyn. System rozgrywek był podobny do rozgrywanego dzień wcześniej Mini Mundialu. Jednak tym razem po meczach grupowych dwa pierwsze zespoły grały w Lidze Mistrzów, a dwa ostatnie – w Lidze Europy, gdzie rywalizowały w już systemie pucharowym, co w ogólnym rozliczeniu przełożyło się na dużą ilość grania i cennego doświadczenia. Na końcu rozgrywek nasza „górowska” Chelsea Londyn zajęła 5-8 miejsca Ligi Europy. Dodatkowym, miłym akcentem tego piłkarskiego wydarzenia były wyróżnienia indywidualne dla naszych zawodników:

  • Daniel Szyk – Król Strzelców Ligi Europy oraz MVP meczu Chelsea – AS Monaco,
  • Dawid Gajdamowicz – MVP meczu Chelsea – Celtic Glasgow,
  • Miron Gliński – Mistrzostwo Ligi w grze FIFA 19.

Mecze grupowe:
Chelsea – AS Monaco 3:3 (Szyk D -3),
Chelsea – FC Barcelona 1:3 (Szyk D),
Chelsea – Celtic Glasgow 4:1 (Szyk D -2, Gajdamowicz D, Paluszek F).

Liga Europy:
Chelsea – Bayern 0:1,
Chelsea – Real Madryt 1:2 (Szyk D),
Chelsea – Man City 1:4 (Dereń F).

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content