Miła uroczystość o charakterze sportowym (lecz także i towarzyskim) miała miejsce na hali sportowej górowskiej szkoły podstawowej w sobotę 5 października. Otóż tego dnia siatkarze Team Cresovia Górowo Iławeckie obchodzili jubileusz 20-lecia powstania swojej drużyny. Program dnia przewidywał okolicznościowe przemówienia z życzeniami, wręczenie zawodnikom Teamu Cresovia klubowych koszulek (ufundowanych przez spółkę Ewix), turniej z okazji 20-lecia oraz wieczór wspomnień.

Specjalne życzenia „…z podziękowaniami za reprezentowanie miasta na arenach sportowych” złożył zawodnikom, działaczom i sympatykom wicemarszałek naszego województwa Miron Sycz.

Marcin Kaszubat, zawodnik i jeden z animatorów Teamu, z zadowoleniem podsumował dwadzieścia lat istnienia oraz aktywnej działalności zespołu: „We wrześniu 1999 r. odbył się pierwszy trening zebranej przez Jerzego Tatola grupy chłopaków, którzy przejawiali ambicje siatkarskie. Nikt wtedy nie przypuszczał, że drużyna przetrwa tyle lat. Mimo wielu zmian kadrowych Team Cresovia nadal istnieje, gra i godnie reprezentuje swoje miasto na arenie rozgrywek III ligi siatkarskiej. Z pierwszego składu w Teamie  pozostał kapitan Jerzy Tatol, bracia Jacek i Marcin Kawieccy i Marcin Kaszubat. Blisko drużyny nadal pozostają Janusz Wirboł, Paweł Kawiecki, Adam Pawłowski, Mateusz Cybulski i Darek Semerak.

Pierwsze lata, to gra w amatorskiej lidze w Pieniężnie, następnie w Dobromiejskiej Lidze Piłki Siatkowej, pierwsze próby gry w Lidze Wojewódzkiej i Mistrzostwach Województwa Drużyn LZS oraz liczne turnieje. Próby czasu nie przetrwała założona w 2004 r. drużyna kobieca, która reaktywowana została w 2015 r. i działa do dziś. W 2009 r. pod okiem Marcina Kaszubata rozpoczęła treningi grupa juniorów Team Cresovia, która funkcjonowała przez dwa sezony.

Organizacyjnie czujemy się całkiem mocni. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia Samorządu oraz górowskich prywatnych przedsiębiorców, którzy nigdy nie odmawiali nam pomocy. Bardzoie dbamy o atmosferę w drużynie i to chyba najbardziej wyróżnia nas na tle pozostałych drużyn w województwie. Cieszymy się wspólną grą, wspólnymi treningami, meczami, emocjami, jakie rodzi rywalizacja sportowa ale też organizujemy wspólne wypady na żagle, organizujemy turnieje charytatywne, współorganizujemy Górowski Bal Sportowca, którego jesteśmy inicjatorami. Dbamy o siebie nawzajem, chociaż nie szczędzimy sobie motywujących słów krytyki jeśli taka jest potrzebna. Nigdy nie byliśmy „towarzystwem wzajemnej adoracji”, w takim sporcie jak siatkówka często decydują detale i dyspozycja chwili a o tej często decydują czynniki psychologiczne takie jak choćby poczucie przywiązania i przynależności do drużyny.

Przez te lata nazbierało się też sporo większych lub mniejszych sukcesów sportowych. Wygraliśmy m.in. ligę w Pieniężnie, Dobrym Mieście, Ornecie, Bartoszycach, byliśmy v-ce mistrzami Ligi Wojewódzkiej, w ostatnich latach dwukrotnie zdobyliśmy w niej brązowe medale, trzykrotnie wygrywaliśmy mistrzostwo województwa drużyn LZS. Pucharów nazbierało się tyle, że oprócz ogromnej gabloty w holu hali sportowej Jurek musiał je wynieść do piwnicy bo nie mieściły się już u niego w domu.

Największym sukcesem wydaje się jednak chyba właśnie wspomniana atmosfera. To dzięki niej zawodnicy z I- i II-ligową przeszłością chcą u nas grać i niejednokrotnie sami proponują swoją pomoc w lidze.

W sobotnim turnieju z okazji 20-lecia Team Cresovia, w którym wzięło udział sześć zespołów, zwycięstwo, po niezwykle emocjonującym, granym na przewagi tie-breaku z drużyną gospodarczy odniósł mistrz III ligi KPS Gietrzwałd. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Team Cresovia. Trzecie miejsce przypadło byłym zawodnikom występującym pod nazwą Team Cresovia Górowo Iławeckie II. W turnieju kobiecym zwyciężyła drużyna Fortunate Orneta, drugie miejsce zajęły zawodniczki Team Cresovia a trzecie Bartoszki Bartoszyce. Kolejność i zwycięstwa nie były jednak tego dnia najważniejsze.

Dwudziestą rocznicę urodzin tego dnia obchodził także jeden z zawodników Teamu Cresovia, równolatek drużyny – Patryk Kulpaka.

Puchary biorącym udział w turnieju drużynom wręczył osobiście wicemarszałek M. Sycz dziękując im jednocześnie za aktywność i krzewienie kultury sportowej w naszym województwie.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content