To było niezwykłe, pełne pozytywnych emocji niedzielne popołudnie i wieczór 20 października. W górowskim ośrodku kultury zgromadziło się razem, na sali widowiskowej i scenie, w sumie, w czasie trwania całej gali, kilkaset osób, które wzięły udział w lokalnym koncercie charytatywnym połączonym z aukcją podarowanych organizatorom wyrobów artystycznych i gadżetów.

Inicjatorzy przedsięwzięcia, młodzi ludzie z ośrodka kultury, wymyślili i zorganizowali „Koncert charytatywny dla Majkela”, szczytnym celem którego była pomoc znanej i popularnej w środowisku osobie – Michałowi Semotiukowi, wychowawcy,  choreografowi i kierownikowi regionalnych zespołów tanecznych i wokalnych.

„Majkel – zawsze życzliwy, uśmiechnięty i z wielkim sercem wspierał potrzebujących, szczególnie pomagał młodzieży. Dzisiaj sam potrzebuje pomocy ze względu na ciężki stan zdrowia. Każda symboliczna złotówka może pomóc naszemu Przyjacielowi w rehabilitacji i powrocie do zdrowia, aby nadal mógł realizować swoje pasje i marzenia, twórczo pracować z dziećmi i młodzieżą, wzbogacając wielokulturowość Warmii i Mazur”.

Na apel organizatorów odpowiedziało wiele zespołów artystycznych, a w pierwszej kolejności, oczywiście te, z którymi Michał pracuje na co dzień.

Całość tej niezwykłej akcji dobrych serc poprowadził Roman Bodnar, bliski przyjaciel Michała, dziennikarz olsztyńskiej TV. Pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z „Lelkiwskich Wesełuszek”, po nich zespół myśliwskich instrumentów dętych „Derkacz”, dalej folklorystyczny zespół taneczny „Dumka”, a następnie wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział w akcji, zespoły: „The Ukrainian Folk”, „Tuhaj-Bej”, „Kraina”, „NaRok”, „Podita”, „Horpyna”. W przerwach poszczególnych występów prowadzona była niezwykle dynamiczna i emocjonująca aukcja gadżetów (w tym dwóch tortów).

Przed ośrodkiem kultury harcerze zbierali dobrowolne datki, natomiast w przedsionku zgłodniali mogli posilić się smakołykami regionalnej kuchni serwowanymi przez uśmiechnięte gospodynie.

Facebooktwitter

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Skip to content