Dla Majkela

To było niezwykłe, pełne pozytywnych emocji niedzielne popołudnie i wieczór 20 października. W górowskim ośrodku kultury zgromadziło się razem, na sali widowiskowej i scenie, w sumie, w czasie trwania całej gali, kilkaset osób, które wzięły udział w lokalnym koncercie charytatywnym połączonym z aukcją podarowanych organizatorom wyrobów artystycznych i gadżetów.

Inicjatorzy przedsięwzięcia, młodzi ludzie z ośrodka kultury, wymyślili i zorganizowali „Koncert charytatywny dla Majkela”, szczytnym celem którego była pomoc znanej i popularnej w środowisku osobie – Michałowi Semotiukowi, wychowawcy,  choreografowi i kierownikowi regionalnych zespołów tanecznych i wokalnych.

„Majkel – zawsze życzliwy, uśmiechnięty i z wielkim sercem wspierał potrzebujących, szczególnie pomagał młodzieży. Dzisiaj sam potrzebuje pomocy ze względu na ciężki stan zdrowia. Każda symboliczna złotówka może pomóc naszemu Przyjacielowi w rehabilitacji i powrocie do zdrowia, aby nadal mógł realizować swoje pasje i marzenia, twórczo pracować z dziećmi i młodzieżą, wzbogacając wielokulturowość Warmii i Mazur”.

Na apel organizatorów odpowiedziało wiele zespołów artystycznych, a w pierwszej kolejności, oczywiście te, z którymi Michał pracuje na co dzień.

Całość tej niezwykłej akcji dobrych serc poprowadził Roman Bodnar, bliski przyjaciel Michała, dziennikarz olsztyńskiej TV. Pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z „Lelkiwskich Wesełuszek”, po nich zespół myśliwskich instrumentów dętych „Derkacz”, dalej folklorystyczny zespół taneczny „Dumka”, a następnie wszyscy, którzy zadeklarowali swój udział w akcji, zespoły: „The Ukrainian Folk”, „Tuhaj-Bej”, „Kraina”, „NaRok”, „Podita”, „Horpyna”. W przerwach poszczególnych występów prowadzona była niezwykle dynamiczna i emocjonująca aukcja gadżetów (w tym dwóch tortów).

Przed ośrodkiem kultury harcerze zbierali dobrowolne datki, natomiast w przedsionku zgłodniali mogli posilić się smakołykami regionalnej kuchni serwowanymi przez uśmiechnięte gospodynie.

Facebooktwitter

Next Post

W jeden dzień brzegami Kanału Mazurskiego

nie Paź 27 , 2019
Jesień z coraz krótszymi dniami, dawno minione wakacje, a z nimi upalne lato, z pewnością sprzyja wspomnieniom przeżytych przygód. Jednak wcale nie trzeba było wyjeżdżać gdzieś daleko, aby zdobyć nowe doświadczenia, można także wyruszyć na przykład na zwiedzanie najbliższej okolicy, gdzie ciągle coś się zmienia i także są to pozytywne […]